Studia za Granicą

Studia za Granicą

Jechać czy nie jechać?

Czy ostatnio zastanawiałeś się o rezerwacji jednego z programów: studia za granicą? Każdego roku tysiące uczniów i studentów pakuje walizki i jedzie do jednego z wielu krajów zaangażowanych w programy studiów za granicą na całym świecie. Dla większości z nich ta podróż to wielkie doświadczenie życiowe. Niektórzy studenci biorą w nich udział nawet kilka razy. Właściwie to z korzyścią dla ciebie, ponieważ na podstawie ich doświadczeń masz szansę zaczerpnąć informacji na temat danego programu. Wielu z nich oferuje mnóstwo porad nowym uczestnikom - niektóre z nich są wymienione poniżej.

Programy: Studia za Granicą: Wybierz program, który chcesz

Jeśli już zadeklarowałeś się do wzięciu udziału w jednym z programów: studia za granicą, nasuwa się pytanie, czy znalazłeś to, czego szukałeś? Niestety, wielu uczestników, którzy chcą studiować za granicą uważają, że mają ograniczone możliwości wyboru i wolą wybrać opcję programu z tych najbardziej popularnych lub podążać za znajomymi i ich wskazówkami. Istnieje wiele różnorodnych programów oferowanych przez szkoły językowe, a przy tak dużym wyborze kursów masz prawie jak w banku znaleźć taki, który nie tylko pasuje do twoich zainteresowań, ale odbywa się w kraju, do którego chciałbyś wyjechać. Studiowanie za granicą może być niesamowitym doświadczeniem życiowym i wcale nie musi być to program organizowany w ramach własnej uczelni. Jest wiele lokalnych szkół językowych, które organizują programy tj zagraniczne kursy językowe, studia za granicą, które przygotowują młodzież do międzynarodowych certyfikatów i egzaminów oraz udzielają pomocy w dostaniu się na uczelnie wyższe.

Programy: Studia za Granicą: Podejmij wyzwanie

Smutne jest to, że wielu uczestników studiów za granicą ma tendencję do wymiany studenckiej z ludźmi ze swojego kraju. To tylko ogranicza twoje możliwości i doświadczenia, jakie możesz zdobyć przebywając za granicą. Zamiast tego, spróbuj zintegrować się z ludźmi z innego kraju. To da ci możliwość poznania ich zwyczajów, tradycji i języka, które sprawią, że twój pobyt za granicą będzie bardziej przyjemny, a ty doświadczysz przełamania barier kulturowych, językowych i geograficznych.

Programy: Studia za Granicą: Jedź Sam

Kolejna wskazówka od doświadczonych "study abroaders" - jeśli masz zamiar wziąć udział w jednym z zagranicznych programów, czy to kursy językowe czy studia za granicą, jedź sam, zostaw swoich przyjaciół, rodzinę w domu. Zabierając ze sobą znajomych prawie zawsze zmuszasz siebie od odstąpienia od prawdziwego powodu, dla którego tam jesteś: poznawanie ludzi i kultury innego kraju. Może to być niewygodne, nawet początkowo przerażające, ale gdy już tylko nawiążesz znajomości z nowymi kolegami-studentami, będziesz zadowolony, że pojechałeś tam sam.

Programy: Studia za Granicą: Zobacz Zabytki

Wreszcie, gdy zdecydujesz się na podróż, czy udać się do Europy, Azji, Australii czy gdziekolwiek indziej, zaplanuj sobie czas, aby zobaczyć wspaniałe zabytki, jakie dany kraj ma do zaoferowania. Mogą to być muzea, parki, galerie sztuki, architektura i restauracje, a także pejzaże, które sprawią, że miejsce, w którym przebywasz stanie się ciekawsze i niepowtarzalne.

Więcej na: http://www.ef.pl/aya


Comments

Pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych po angielsku

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Kilka słów o mnie - jestem na trzecim roku na University of Nottingham, studiuję literaturę amerykańską i kanadyjską. Pracuję na pół etatu - jestem kelnerką w Pizza Hut.
Można powiedzieć, że wszystko do tej pory dobrze się układało, radziłam sobie dość dobrze przez ostatnie kilka lat zarówno z materiałem, jak i z pisaniem prac zaliczeniowych - brnęłam przez kolejne semestry całkiem gładko.
Wlaściwie do tego miesiaca.. w tym miesiącu zamówiłam tzw. "custom essay" od UK Essays, która udziela profesjonalnej pomocy akademickej. Ze względu na sytuację osobistą musiałam polecieć do Polski na ponad dwa tygodnie akurat pod koniec semestru. Większość przedmiotów wyprowadziłam na prostą jednak ze względu na dwutygodniową nieobecność - obudziłam się (jak to się brzydko mówi) z ręką w nocniku.. na tydzień przed terminem oddania pracy ostatniej i decydujacej w semestrze.
Ze wzgledu na to, że kilka osób z roku, korzystalo z usług UK Essays, polecili mi ją jako rzetelną, złożyłam zamówienie i przezwyciężyłam swoje obawy odnośnie kosztów takiego eseju za 1000 słów zapłaciłam 130 funtów!!
Otrzymałam esej po 5 dniach i dzięki temu że zawierał esencje tematu, plus obszerną bilbliografię, udało mi sie napisać własny esej na czas. Ogólnie jestem bardzo zadowolona (dobrze wydane 130 funtów ) i mogę polecić całkiem szczerze UK Essays, jako ostatnią deskę ratunku –
English essay help

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia