Średnio zaawansowany (B1)

  • strict warning: Declaration of content_handler_field::element_type() should be compatible with views_handler_field::element_type($none_supported = false, $default_empty = false, $inline = false) in /home/martabf/domains/e-angielski.com/public_html/sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of content_handler_field_multiple::pre_render() should be compatible with views_handler_field::pre_render(&$values) in /home/martabf/domains/e-angielski.com/public_html/sites/all/modules/cck/includes/views/handlers/content_handler_field_multiple.inc on line 0.
Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły, czasu wolnego itd. Potrafi radzić sobie w większości sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć w czasie podróży w regionie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi ustne lub pisemne na tematy, które są jej znane bądź ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, zdarzenia, nadzieje, marzenia i zamierzenia, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.
Porównanie czasów Past Simple oraz Past Continuous. Wskaznie głównych różnic oraz podobieństw.
Ćwiczenie z already, yet, since, for, never, just:
The Passive Voice This is an introduction to the passive in two parts. We talk about what the passive is, how it's formed, and why it's used. Level: high intermediate to advanced.
E-commerce is very popular nowadays. People buy and sell many goods via Internet because it is more comfortable and usually cheaper.
Marketing Marketing is the process of designing, pricing, promoting and distributing goods and services.
LESSON 9 Kurs dla średniozaawansowanych Lekcja 9
LESSON 8 Kurs dla średniozaawansowanych Lekcja 8
LESSON 7 MODULE A – Dialogue Section I I’M SORRY TO DISTURB YOU Harry: Oh you’re busy. Brenda: No, I’m not. Harry: I’m sorry to disturb you. Brenda: That’s alright. Would you like to come in?...
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Na lotnisku.
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Dane personalne, mówienie o sobie i rodzinie.
Words often confused - ćwiczenie 1
Darmowy kurs do matury ustnej z angielskiego - Wyrażanie opinii
Darmowy kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Prośby
Darmowy kurs do matury ustnej z angielskiego - Uzyskiwanie i udzielanie pozwolenia
Opisywanie zdjęć po angielsku to dla wielu uczniów nie lada wyzwanie. Dzięki poniższemu artykułowi, nauczysz się podstawowych zwrotów, które przydają się w zadaniu opis obrazków, zapoznasz się z...
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy U lekarza - udzielanie rad i instrukcji
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy   Rozmowa telefoniczna po angielsku
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Pytanie o drogę
Ćwiczenie z verbs + prepositions
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Robienie zakupów
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy   Zamawianie jedzenia po angielsku
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Rezerwowanie pokoju hotelowego
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy   Opisywanie ludzi po angielsku  
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Pytanie o drogę
Darmowy kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Skargi i reklamacje
 
Lesson 4b - WISH and HOPE - Common Mistakes in English
The Crash - recenzja po angielsku
Są filmy, które pozostają w pamięci i nigdy nie znudzi się ich oglądanie. Ich przesłanie porusza, powoduje, że się o nim myśli. Wydaje mi się, że Crash jest właśnie jednym z takich filmów.
WARUNEK DRUGI - The second conditional
Common Mistakes in English - Lesson 4a
Artykuł po angielsku - co warto zobaczyć w Londynie
Games used in teaching young learners Age 7-10 (beginners): ABC Aim: to teach and practise the alphabet and revise basic words
Przedstawiamy nowy kurs języka angielskiego składający się z lekcji opartych na kursie BBC Flatmates.
Idiomy z kolorami - ćwiczenie 1
Idiomy z użyciem słowa "corner" - ćwiczenie
Artykuł po angielski - informacje o Szwecji
Artykuł dotyczący Szwecji - podstawowe informacje odnośnie kraju oraz najciekawszych miejsc wart zwiedzenia. Słowniczek z najtrudniejszymi słowami na końcu artykułu.
Ćwiczenie ze znajomości słownictwa - zakupy
'School plays a more important role than the family in shaping one’s personality.’
An ode to English plurals We'll begin with a box, and the plural is boxes, But the plural of ox becomes oxen, not oxes. One fowl is a goose, but two are called geese,
Formal letter Task: You have recently read an article in your local newspaper about the fact that many people do not use the town library. Write a letter to the newspaper suggesting ways of...
Learning English - Lesson Fourteen (Body Language)
Advertising Media and Promotion VOCABULARY
Użycie finansowych idiomów w tekście
Nasze pierwsze wyrażenie to "in the red". Ten związany z biznesem idiom oznacza, że firma traci pieniądze. Wywodzi się z przeszłości, kiedy to liczby w dokumentacji finansowej firmy były pisane...
Arkusze maturalne - Język angielski - 5 maja 2009 r.- poziom podstawowy - arkusz  +
Nauka słownictwa związanego z hotelami i rodzajami pokojów - artykuł po angielsk
When you book a hotel room you need to decide which room you choose.
THE ‘REST OF THE WORLD’ VERSION:
Matura próbna z języka angielskiego, styczeń 2009, poziom podstawowy
Valentine's Day in Other Cultures
Valentine's Day in the USA
Walentynki - słownictwo tematyczne - walentynki po angielsku
Walentynki to święto, które ma miejsce 14 lutego. Jest to dzień roku, w którym zakochani okazują sobie nawzajem miłość. Można to zrobić, wręczając kwiaty, czekoladki, walentynkowe karty lub po prostu...
Tekst opisujący Jurrasic Coast z wytłumaczeniem słówek
Dziś artykuł po angielsku o jednym z cudów świata - Jurassic Coast. Byliśmy tam wiele razy, cudowne miejsce. Wiecie, że w słynnym Durdle Door kręcono Piratów z Karaibów?
FCE Reading - Umiejętność czytania i rozumienia tekstu Przeczytaj dokładnie tekst, a następnie odpowiedz na wszystkie pytania i sprawdź swoje odpowiedzi na końcu.
Umiejętność rozumienia języka angielskiego jest niezbędna, aby móc się nim posługiwać. Dlatego priorytetowo podchodzimy do umiejętności rozumienia ze słuchu.
Słowa "each", "every" oznaczają "każdy". Zdarzają się sytuacje, kiedy można stosować je zamiennie, niemniej my się dziś skupimy nad rożnicami między each i every.
Slangowe wyrażenie ain't jest dość często stosowane w mowie potocznej.
Quiz sprawdzający znajomość czasowników modalnych. Wybierz właściwy czasownik modalny - ćwiczenie wyboru. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.
Ćwiczenie sprawdzające znajomość czasu przyszłego Future Simple.
Proszę obejrzeć film, a następnie wypełnić luki w zdaniach poniżej.
Artykuł w języku angielskim ukazujący różnice między amerykańskim i brytyjskim
Artykuł dotyczący kierowania autem z uwzględnieniem różnic między brytyjskim, a amerykańskim angielskim. Na czerwono oznaczone słowa występujące w amerykańskim angielskim a na niebiesko w brytjskim....
Artykuł na poziomie B1 - dotyczący znaczenia słów
W tym artykule poruszamy kwestie związane z kontekstem zdania oraz wieloma znaczeniami jednego słowa. Jak wybrać odpowiednie słowo i upewnić się, że jego znaczenie pasuje do naszego zdania.
Na plaży - artykuł po angielsku ze słówkami
Kiedy myślisz o wakacjach, co ci przychodzi do głowy? Jestem pewien, że to słońce, plaża, słyszysz fale, czujesz palący się piasek pod stopami, a twoje ciało skwierczy jak bekon na patelni. No...
Ilustrowana bajka po angielsku dla dzieci
Popularna bajka dla dzieci o króliku Piotrze [Peter the Rabbit] z ilustracjami oraz tłumaczeniem, znajdującym się przy każdym paragrafie.
Test ze znajomości tworzenia zdań w czasie Present Perfect - skupiamy się na prawidłowej konstrukcji, użyciu czasowników w odpowiedniej formie, formowaniu pytań i przeczeń.
False Friends, czyli fałszywi przyjaciele to słowa i wyrażenia, które na pierwszy rzut oka (ucha? :) wydają się łatwe do zrozumienia, z powodu swojego podobieństwa do polskich wyrazów....
Podcast na temat metra w Londynie
Scena z brytyjskiego sitcomu 'Yes Minister' idealnie odpowiada polityce Borisa Johnsona dotyczącej pandemii koronawirusa.
Bycie chorym po angielsku - podcast
Nauka słownictwa związanego z chorowaniem i chorobami.
Podcast na temat rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych
Podcast na temat rzeczowników policzalnych oraz niepoliczalnych. Wyjaśnienia co to są rzeczowniki policzalne, czym się różnią od niepoliczalnych, jakie słowa użyć z niepoliczalnymi, itd. Wyjaśnienie...
Konstrukcja it's high time wskazuje na konieczność wykonania danej czynności i tłumaczona jest na język polski jako "najwyższy czas".
Krótka lekcja dobrego wychowania i manier. Jak się zachować w miejscu publicznym. Podcast składa się nagrania mp3, tekstu oraz wyjaśnienia najtrudniejszych słówek.
Kiedy byłem dzieckiem, obserwowałem kierowców autobusów, marząc o byciu za kółkiem. Teraz miałem się dowiedzieć, jak to jest być kierowcą autobusu. W jednej chwili wpatrywałem się w czerwony...
Podcasty po angielsku - angielski ze słuchu
Dzisiejszy podcast (nagranie oraz tekst) dotyczy szkolnych obiadów. W tekście pojawia się ciekawy idiom: own goal oraz krótki test sprawdzający zrozumienie tekstu.
Nauka języka angielskiego poprzez słuchanie podcastów, czyli nagrań w języku angielskim. W każdej lekcji znajdują się wytłumaczone słówka i przykłady użycia.
Zwięrzęta cheetah po polsku - słownictwo informatyczne
Dzisiejszy artykuł poświęcony jest gepardom, czyli jednym z najładniejszych kotowatych. Artykuł w języku angielskim z wytłumaczonymi słówkami. By zobaczyć znaczenie słowa wystarczy najechać myszką na...
Lekcje języka angielskiego ze słuchu. Kurs języka angielskiego dla średnio-zaawansowanych. Każda lekcja składa się z opowiadania, nagrania mp3 do słuchania oraz ćwiczeń. Do lekcji dołączone są...
Opis czasów Present Simple oraz Present Continuous, wskazanie różnic i podobbieństw między czasami teraźniejszymi. Wiele przykładów czy wskazanie typowych słów dla czasów pozwala na lepsze...
Zwroty neither do I, me neither, tłumaczone są zazwyczaj jako ani ja. Przeciwieństwem do tych wyrażeń są so do I czy me too, które tłumaczymy na ja też. Oczywiście zamiast I / ja można wstawić inną...
Ćwiczenie sprawdzające znajomość przysłówków częstotliwości z czasem Present Simple.
Interaktywne ćwiczenie sprawdzające znajomość różnic między SO i SUCH.
Reklamacja po angielsku to jeden z częściej pojawiających się tematów na maturze, egzaminach czy po prostu sprawdzianach w szkole. Oczywiście umiejętność napisania reklamacji po angielsku przydaje...
Wielu początkujących uczniów wymawia niepoprawnie słowa zakończone na ING, akcentując ostatnią literę G.
Ćwiczenie sprawdzające znajomość czasów teraźniejszych - Present Simple oraz Present Continuous. Jest to opowiadanie, w którym użyte zostały oba czasy w najbardziej powszechnym zastosowaniu. Zadaniem...
Czasowniki nieregularne - irregular verbs Przedstawiamy listę prawie 300 czasowników nieregularnych (irregular verbs), podzielonych na poziomy zaawansowania (od A1 do C2). Poziom można wybrać w...
1. Read the text: Three tips to win a beauty pageant
Po przerobieniu lekcji wyjaśnienie konstrukcji be going to warto zrobić kilka ćwiczeń i sprawdzić ile się zapamiętało.  
Dodatkowe ćwiczenia z Past Perfect Continuous: Podaj poprawną formę:  
W poprzednich lekcjach spotkaliście się ze stwierdzeniem, że słówko always jest charakterystyczne dla czasu Present Simple (co
Ćwiczenie sprawdzające wiedzę z zakresu czasu Present Perfect - kiedy stosujemy since, a kiedy for.
Test sprawdzający znajomość czasów Present Simple oraz Present Continuous.
Lista słówek na literkę K, którą warto znać. Słowa wybrane wg częstotliwości występowania w języku angielskim. Fiszki ułatwiają zapamiętanie. Pod tabelką znajduje się ćwiczenie sprawdzające znajomość...
Popularne słowa na literę K - quiz sprawdzający słownictwo z artykułu Popularne słowa na literę K
Lista słów po angielsku na literę J. Przy każdym słowie jest zapisana wymowa. Dołączone fiszki online ułatwiają zapamiętanie słówek. do większości angielskich słów dodane są przykłady ich użycia w...
Lista popularnych słów zaczynających sie na literę i, które warto znać. Dodaliśmy również wymowę wszystkich słów oraz przykładowe zdania z wykorzystaniem tychże słówek.
Słownictwo na literę H - zestaw popularnych słów, które powinniśmy znać. Przydatne nie tylko do matury czy FCE, ale również do codziennej konwersacji.
Najpopularniejsze słowa na literę G. Nauka z fiszkami to jedna z najskuteczniejszych metod przyswajania słownictwa. Jeżeli chciałbyś usłyszeć wymowę poszczególnych słów, kliknik ► przed słówkiem w...
Fiszki: Popularne słowa - literka F $(function() {
Wyjątkowo często powtarzające się słowa na literę U w języku angielskim. Warto je znać! Wszystkie słowa z wymową - kliknij WYMOWA by usłyszeć słowo
Obszerna lista najczęściej pojawiających się słówek na literę T. Do każdego słowa dodana została wymowa, a na kolejnej podstronie znajdują się przykładowe zdania wraz z tłumaczeniami, które...
Najpopularniejsze angielskie słowa na literę S (z wymową lektora), które warto znać!
Najpopularniejsze angielskie słowa na literę R z wymową!
Popularne słowa na literę Q. Na szczęście nie ma ich wiele, ale warto je znać. Dodaliśmy wymowę do słówek oraz przykładowe zdania, dostępne na kolejnej podstronie.
Najczęściej występujące słowa zaczynające się na literę P. Zestaw pożytecznych słów, które trzeba znać. Wszystkie słowa mają zapisaną obok wymowę oraz tłumaczenie. Fiszki ułatwiają naukę - warto z...
Wykaz najczęściej używanych słów w języku angielskim zaczynających się na literę N. Do wszystkich słów dołożona jest wymowa, dostępna po kliknięciu strzałki. Fiszki ułatwiają naukę - słowa oznaczone...
Lista najpopularniejszych słów angielskich zaczynających się na literę N. Do każdego z słówek dodana została wymowa, a na kolejnej podstronie znajdują się przykładowe zdania wraz z tłumaczeniami,...
Zestaw słów na literę M, który każda osoba ucząca się języka angielskiego powinna znać. W tabelce, przed każdym słówkiem można posłuchać jego wymowy. Warto też zapoznać się z krótkim quizem...
Słowa na literkę L, które każdy chcący mówić płynnie po angielsku musi znać. Pod tabelką ćwiczenie sprawdzające znajomość słówek. Proszę pamiętać o fiszkach - bardzo ułatwiają naukę słownictwa.
Lista najpopularniejszych słów angielskich zaczynających się na literę Y oraz Z. Na szczęście nie ma ich zbyt wiele :) Do każdego z słówek dodana została wymowa, a na kolejnej podstronie znajdują się...
Artykuł z cyklu ponad 1000 najpopularniejszych słów w języku angielskim. Zestaw najpopularniejszych słów angielskich zaczynających się na literę 'w' wraz z wymową oraz fiszkami, dzięki którym...
Kilkanaście słów angielskich na literę v, które warto znać. Po kliknięciu w przycisk wymowa można odsłuchać jak poprawnie wymówić dane słowo. Fiszki - dla ułatwienia nauki i zapamiętywania nowo...
Ćwiczenia z Past Perfect - uzupełnianie zdań Przeczytaj poniższe zdania i uzupełnij brakujące elementy. Jeśli klikniesz ? zobaczysz prawidłową odpowiedź. Wyjaśnienie czasu i przykłady użycia znajdują...
Passive voice, czyli stronę bierną w języku angielskim tworzy się poprzez odmianę czasownika TO BE w tym samym czasie co zdanie wyjściowe w stronie czynnej oraz dodanie past partic
Wstęp Passive Voice - strona bierna
Interaktywny test sprawdzający znajomość strony biernej (passive voice). Pytania dobierane są losowo z bazy.
Question Tags to króciutkie pytania na końcu zdania. Najczęściej tłumaczone są jako nieprawdaż? prawda?
Kolejność przymiotników języku angielskim sprawia ucznim nie lada kłopot, niemniej jeśli chcecie poprawnie mówić w języku angielskim, nauczenie się kolejności przymiotników w zdaniu jest niezbędne.
Przysłówki częstotliwości (używane głównie z Present Simple) odpowiadają na pytanie "Jak często" - czyli opisują jak często się
Quiz sprawdzający znajomość umiejscowienia przymiotników w odpowiedniej kolejności przed rzeczownikiem.
Używamy can aby powiedzieć, że ktoś potrafi cos zrobić lub coś jest możliwe:
"Must" i "have to" tłumaczymy na język polski w ten sam sposób - musieć. Różnica jest jednak w użyciu obu tych czasowników w języku angielskim. Przyjrzymy się kilku przykładom:
Ćwiczenia sprawdzające znajomość czasowników modalnych
Czasownik "need" używany jest, by mówić o istnieniu potrzeby, żeby coś zrobić, bądź żeby coś się stało.
Czasownik "should" oznacza "powinno się" i należy do grupy czasowników modalnych. Oznacza to, że nie zachowuje się jak zwykły czasownik i obowiązują go pewne zasady.
Szczegółowy opis czasownika HAVE TO - kiedy stosujemy, jak tworzyć zdania, czym się różni od must. Artykuł zawiera wiele przykładowych zdań, pomagających zrozumieć kiedy i jak powinniśmy stosować...
In order to sell more goods companies promote and advertise their products. Advertising media include: * TV commercials
Industries are types of business activity that can be divided into manufacturing and services.
Exercise - Industries
Qualifications Vocabulary lekcja
Lista najpopularniejszych phrasal verbs wraz z tłumaczeniem i przykładami użycia.
Phrasal verbs składające się z trzech wyrazów, np come up with, get away from, itd. Po kliknięciu w każdy phrasal verb otworzy się podstrona ze szczegółowymi wyjaśnieniami i przykładami użycia
Bogata lista kolorów w języku angielskim
Business English - słownictwo związane ze światem biznesu, reklamy i finansów.
Wybierz odpowiedź. Tylko jeden phrasal verb jest prawidłowy. Aby rozpocząć test kliknij "Start quiz" poniżej
Phrasal verbs
Phrasal verbs - C
phrasal verb
Phrasal verbs - B
phrasal verb
Nauka phrasal verbs - fiszki Przykłady użycia i tłumaczenia znajdują się również na stronie Phrasal Verbs
In a restaurant
Przedstawiamy nowy kurs językowy, autorstwa Adama Wójcickiego, nauczyciela języka angielskiego, przeznaczony dla osób na poziomie średnio-zaawansowanym.
LESSON 5 MODULE A – Dialogue Section I HE LOOKS DIFFERENT ON TELEVISION Ted: That’s Simon White. Ann: The actor? Ted: That’s right. Ann: He looks different on television. Ted: That’s...
LESSON 6 MODULE A – Dialogue Section I I'M SORRY I FORGOT Harry: It was my birthday yesterday. But you forgot all about it. Brenda: I’m sorry. Anyway, many happy returns of the day. Harry: Thank...
LESSON 4 MODULE A – Dialogue Section I I WONDER IF YOU REMEMBER DONALD Ted: I wonder if you remember Donald. Jack: Donald who? Ted: Donald Corder. Jack: Of course I do. I remember him very well...
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy Część 1 Prowadzenie rozmowy - Przepraszam. Czy mogę coś powiedzieć? - Excuse me. Can I tell you something? - Przepraszam. Czy mogę o coś...
Przedstawiamy nowy kurs języka angielskiego, składający się z kilku lekcji omawiających najczęściej popełniane błędy przez uczniów (commons mistakes). Wszystkie lekcje składają się nagrania wideo...
W dzisiejszej lekcji przyjrzymy się 10 błędom: 1) He told that / He said me to...
Im więcej uczymy się angielskiego tym więcej słów musimy odróżnić i zapamiętać. W angielskim jak w każdym innym języku istnieją słowa podobne, które mogą sprawiać problem gdy...
Poniżej kolejna lekcja z najczęściej popełnianymi błędami. Wyjaśnienia plus przykłady prawidłowego użycia.
1) I haven't a car
Ćwiczenie used to/be used to/get used to
W dzisiejszej lekcji przyjrzymy się kolejnym 10 często popełnianym błędom w języku angielskim.
Kurs do matury ustnej z angielskiego - poziom podstawowy W banku i na poczcie
Have got Lekcja 10 z cyklu "Angielski dla średniozaawansowanych", zawierająca opis, ćwiczenia oraz nagrania mp3 lektora.
"Angielski w konwersacjach" to nowa lekcja języka angielskiego na e-angielski.com. Jej celem jest nauka prowadzenia swobodnych rozmów i aktywnego komunikowania się. Lekcja skierowana jest przede...
Lekcje ze słuchu 1. Odsłuchaj nagranie a następnie uzupełnij tekst. Nie stosuj skróconych form typu isn't czy I've.
Quiz sprawdzający znajomość często występujących słów w angielskim na literę A - wykaz słów na A
W
wages - n. money received for work done wait - v. to delay acting; to postpone walk - v. to move by putting one foot in front of the other wall - n. the side of a room or building formed by...
U
under - prep. below; below the surface of; less than; as called for by a law, agreement or system ("The river flows under the bridge." "Such action is not permitted under the law....
T
take - v. to put a hand or hands around something and hold it, often to move it to another place; to carry something ; to seize; to capture; to begin to be in control ("The president takes...
S
sabotage - v. to damage or destroy as an act against an organization or nation ("The rebels sabotaged the railroad.") sacrifice - v. to do without something or to suffer a loss for a...
year - n. a period of time equal to twelve months yellow - ad. having the color like that of gold or the sun yes - ad. used to express agreement or to permit yesterday - n. the day before...
Czas Past Perfect używany jest głównie jako czas zaprzeszły ilustrujący odległość w czasie dwóch wydarzeń przeszłych. Opisuje on czynność, która zakończyła się przed inną czynnością.
Czas Present Perfect Continuous jest zbliżony do czasu Present Perfect. Stosowany jest do czynności, które rozpoczęły się przeszłości i wciąż trwają. Ważna jest czynność, fakt trwania czynności, nie...
Czas Present Perfect, mimo swojej złożoności, jest bardzo często używany w języku angielskim. Nie ma polskiego odpowiednika, w związku czym przysparza wiele problemów uczącym się Polakom.
Szczegółowo opisane najważniejsze struktury gramatyczne występujące w języku angielskim. Wszystkie zagadnienia okraszone są wieloma przykładowymi zdaniami, tłumaczeniami oraz dodaną wymową.
Ćwiczenia z because - interkatywny quiz oparty o lekcję because / because of - sprawdzający znajomość użycia słowa BECAUSE w kontekście.
Tworzenie przeczeń z HAVE GOT. Interkatywny test sprawdzający znajomość kontrukcji HAVE GOT - przeczenia.
Lista kolokacji z czasownikiem CHANGE wraz z tłumaczeniem:
Test sprawdzający znajomość kolokacji. Kolokacje pochodzą z artykułu lista kolokacji angielskich z przykładamia.
Lista kolokacji z get - najpopularniejsze wyrażenia zawierające słowo GET
Lista wyrażeń występujących z czasownikiem HAVE - wraz z tłumaczeniami i przykładami użycia
Kolokacje z czasownikiem BREAK break a habit - przełamać nawyk break a leg - złamać nogę w sensie powodzenia!
Kolokacje z czasownikiem catch catch a ball - złapać piłkę catch a bus - złapać autobus catch a chill - przeziębić się
Lista najpopularniejszych kolokacji z czasownikiem go wraz z tłumaczeniem.
Kolokacje z czasownikiem come come close - zbliżyć się come complete with - być wyposażone w come early - przyjść wcześnie
Kolokacje z czasownikiem keep keep a diary - prowadzić pamiętnik keep a promise - dotrzymać obietnicę
Kolokacje z czasownikiem save save electricity - oszczędzać energię elektryczną save energy - oszczędzać energię
Lista kolokacji z czasownikiem PAY wraz z tłumaczeniem oraz przykładowymi zdaniami
Test sprawdzający znajomość konstrukcji gramatycznej have got - zadanie składa się z 10 losowych pytań - ćwicze
Najczęściej występujące błędy w języku angielskim, na podstawie artykułu: Najczęstsze błędy w angielskim
Ponad 100 angielskich idiomów, które warto znać.
Matura z angielskiego już za nami. Między godziną 9.00, a 11.00, ponad 250 tysięcy uczniów walczyło z arkuszami maturalnymi. Poniżej publikujemy materiały CKE wraz z odpowiedziami.
Dodaj przyimek do czasownika, tak by utworzył logicznie brzmiący phrasal verb.
Uwaga! Artykuł z cyklu "przeklinanie po angielsku" dotyczący słowa CUNT przeznaczony jest tylko dla użytkowników w wieku 18+
Ćwiczenie sprawdzające znajomość słówek na literę T z działu 2000 najpopularniejszych słów.
Quiz sprawdzający znajomość popularnych słów na literę Q
Na początek naszych słówek związanych z Walentynkami, kilka ciepłych określeń na nasze partnerki/partnerów.
Shit Shit jest również ciekawym słowem. Występuje jako czasownik (nieregularny shit - shat - shat), a także jako przymiotnik i rzeczownik.
Rzeczownik bitch poza standardowym znaczeniem "suka - pies płci żeńskiej" ma mnóstwo innych znaczeń. Najpopularniejsze to oczywiście określenie suka/dziwka na kobietę. What a stupid bitch! - Co za...
Damn Na początek zaczniemy od słowa Damn! (spokojnie, do "fuck" też dojdziemy ;)
Uzasadnianie:
Przedstawianie argumentów:
Przedstawiamy najczęściej używane zwroty oraz wyrażenia, które musisz znać jeśli chcesz pisać poprawnie po angielsku.
Sprawdź znajomość słówek na literkę M z artykułu: Słówka na literę M
Test sprawdzający znajomość wyrażeń ze słowem LET z artykułu LET - popularne wyrażenia
  Let's - forma ściągnięta od 'let us' używana jest gdy chcemy coś zaproponować, zrobić razem, zasugerować (zróby, chodźmy.
Quiz sprawdzający znajomość słówek z artykułu Popularne słowa na literę F z wymową
Poznaj 120 synonimów, które warto znać.
Dzisiejszy wpis na słodko ;) FUDGE - czyli krówka, masa karmelowa
Dzisiejsze słówko to ► MOLE. Najważniejsze znaczenia to:
Pun
Dziś krótko i zwięźle ;) Słowo PUN - (rzeczownik) gra słowna, kalambur. Jako czasownik: uprawiać grę słowną, układać kalambury.
Podstawowe znaczenie słowa DITCH to rów. Czy istnieją jeszcze jakieś inne znaczenia? Zaraz się przekonamy.
Boy
Dzisiejsze słówko wyda się wielu osobom banalne. Chyba nikt nie pyta się co to znaczy "boy". Jest to przecież jedno z pierwszych słów, jakie się uczymy zaczynając przygodę z angielskim. Dlaczego wiec...
W dzisiejszym artykule zajmiemy się przedrostkiem MIS- oraz najpopularniejszymi słowami z tymże prefiksem. Mis- dodane do poszczególnych słów zmienia sens, zazwyczaj negując pierwotne znaczenie, np:...
Jeszcze wczoraj wszędzie było można poczytać o superksiężycu, postanowiliśmy więc, że dzisiejsze słówko dnia to MOON - księżyc. Jak wiecie, naszym celem nie jest podanie jedynie podstawowego...
Wyrażenia z MIND Fiszki z MIND
Dzisiaj zajmiemy się słówkiem "mind" oraz kilkoma wyrażeniami, w których to słowo występuje. Rzeczownik "mind" oznacza umysł, rozum, inteligencję, osobę inteligentą (She is such a mind) Poniżej...
Nowy dział, gdzie będziemy prezentować ciekawe słówka, wyrażenia z nimi oraz kolokacje. Oczywiście wszystko z przykładami.
Niedawno pojawił się artykuł na temat części garderoby po angielsku z wymową. Dziś czas na podcast związany z ubraniamia. Poznamy słowo SHRINK i jego odmianę. Zapraszamy do odsłuchania lekcji.
Poniżej znajduje się tabela zawierająca słownictwo obejmujące nazwy ubrania i garberobę po angielsku. Ubrania są podzielone na kategorię - cała lista znajduje się w spisie treści.
Wyobraźmy sobie, że mamy milion funtów. Na co można je wydać? Podcast w języku angielskim.
Turkeys do not vote for Christmas - indyki nie mają łatwego życia w czasie świąt ;)
Tłumaczenie tekstu z angielskiego na polski - jarmark świąteczny po angielsku
Zaczyna się czas świątecznych jarmarków. W Wielkiej Brytanii często widywaliśmy niemieckie jarmarki. Co można na nich kupić? Dowiecie się z dzisiejszego podcastu.
Zakupy po świąteczne po angielsku - z nagraniem mp3
Święta coraz bliżej, a więc wszyscy szukają prezentów pod choinkę. W dzisiejszym nagraniu prowadzimy poważną dyskusję na temat stanu światowej gospodarki i idziemy na świąteczne zakupy z Kevinem i...
W języku angielskim mamy kilka słów, które mają tak wiele możliwych znaczeń, które czasami wydaje się, że mogą one oznaczać niemal wszystko. Jednym z takich słów jest GET. Innym jest DO.
Bohaterem dzisiejszego podcastu jest jedna z najdroższych (bądź najdroższa) kanapka na świecie. Poznamy takie słowa jak sandwich, upmarket czy gimmick. Nagranie lektora znajduje się poniżej
Najstraszniejszy dzień w roku to oczywiście Halloween, przypadające na 31 października. Mimo, że w Polsce ma tylu przeciwników co zwoleników, warto poznać kilka faktów o tym dniu. Oczywiście w formie...
Dzisiejszy podcast to historia Claire Williams. Przy okazji, poznamy słówko MESSY.
Przedstawiamy dziesięć najczęściej popełnianych błędów w pisowni na egzaminach Cambridge, czyli FCE, CAE oraz CPE.
Język angielski to nie tylko gramatyka angielska i oficjalne słownictwo z Oxfordu, ale też masa idiomów,
Wstaw TO bądź FOR tak by zdanie było poprawne. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi zobacz: To czy for? Mała podpowiedź:  
Lands End - czytanka z nagraniem lektora - turystyka. W jaki niezwykły sposób można przejść Lands End? I czy miało to w ogóle sens w lutym?
Zakupy po angielsku - nazwy warzyw i owoców. Wyjaśnienie znaczenia słowa "organic". Kliknij na strzałkę by odsłuchać tekst.
Quiz sprawdzający znajomość słów na literkę E z artykułu Popularne słowa angielskie na literę E
louse - wesz (gnida (o osobie)) lice - wszy
Make up - wyjaśnienie w formie podcastu
Dzisiejszy podcast dotyczy phrasal verb make up. Pisaliśmy o nim już wcześniej w artykule make up znaczenie.
Podcast tłumaczący znaczenie frazy bump into
Zapraszamy do krótkiego, ale ciekawego podcastu, wyjaśniającego znaczenie idiomu BUMP INTO SOMEONE/SOMETHING.
"Few" czy "a few"? "Little", a może "a little"? Sprawdź się!
Quiz sprawdzający znajomość słów z artykułu Popularne słowa na literę D
Słownictwo angielskie związane z telefonami komórkowymi (telefonowanie, ładowanie telefonu, doładowywanie karty, itd). to run out of credit - to use all of the credit in your phone
Popularne słowa na literę C - sprawdź ile z nich znasz!
Interaktywny quiz sprawdzający znajomość użycia "as" bądź "like" w odpowiednim kontekście. Wstaw "like" lub "as"
Lista czasowników, których znaczenie często nam się myli.
Fiszki - nauka słówek w najprostszej postaci ;)
Uzupełnij idiomy dodając przymiotnik "hot" bądź "cold"
Temperatura za oknem znowu wzrasta, więc warto poznać kilka wyrażeń oznaczających "jest gorąco" Na początek oczywiście nudne "it's hot" - czyli po prostu jest gorąco.
Wymowa angielskich słów nie należy do najprostszych. Jest mnóstwo reguł i wyjątków, o których należy pamiętać. Na początku uczyliśmy się spellingu i alfabetu po angielsku, dziś zajmiemy się niemymi...
50 popularnych idiomów angielskich, które powinniśmy znać i używać
Przeklinanie w języku angielskich wydaje się być banalne. Co chwilę przecież słyszy się "fuck", "cunt" czy "suck". Oczywiście nie ma nic gorszego niż obcokrajowcy nadużywający przekleństw.
Jak rozmawiać o pieniądzach w języku angielskim
Popularne wyrażenia angielskie związane z pieniędzmi. Na początek kilka określeń slangowych na pieniądze (slang terms for money):  
Wymowa nazw angielskich miast jest nie lada wyzwaniem dla wielu osób. Często się zdaża, że nawet osoby mieszkające już w danym mieście w UK ciągle wymawiają je źle.
Wybierz prawidłowy określnik "some" bądź "any"
Jak i kiedy używać "few" i "a few"? Czym różni się "little" od "a little"? Zapraszamy do kolejnej lekcji.
10 najczęściej źle wymawianych słów przez osoby uczące się języka angielskiego.
Najpopularniejsze słownictwo angielskie związane ze świętami Bożego Narodzenia (Christmas Vocabulary)
Ciekawe i przydatne wyrażenia (idiomy) z przykładami użycia i fiszkami ułatwiającymi zapamiętanie poszczególnych wyrażeń. Idealne przed maturą z angielskiego ;)
Najczęstsze błędy popełniane przez osoby uczące się języka angielskiego.
Nazwy sportów w języku angielskim - słownictwo w obrazkach posegregowane w kolejności liter alfabetu.
Quiz sprawdzający znajomość słownictwa z artykułu: Bieganie - słownictwo
Bieganie - słownictwo po angielsku Wiele osób rozpoczyna przygodę z bieganiem. Opisanie czynności związanych z bieganiem w języku polskim wydaje się być banalnie proste. Może tym razem spróbujemy...
Phrasal Verbs są najczęściej tłumaczone na język polski jako czasowniki złożone bądź czasowniki frazowe, a nawet frazalne. Szczególnie ta druga i trzecia nazwa jest ostatnio popularna. Phrasal verbs...
W języku angielskim istnieje wiele niepoliczalnych rzeczowników, jak np: woda, sól, pasta do zębów. Jeśli chcemy określić więc ilość używamy tak zwanych measure words, czyli np: a slice of toast czy...
Homonimy (Homonyms) - słowo będące homogramem albo homofonem (w lingwistyce musi spełniać oba warunki by być uznane za homonim) - czyli posiada taką samą pisownię bądź wymowę jak inne słowo o zupe
 Homogram (Homographs) - ta sama pisownia, inne znaczenie:
Dialog: W restauracji Podstawowe słownictwo związane z zamawianiem posiłków w restauracji w języku angielskim:
Ćwiczenie sprawdzające znajomość zwrotów so do I, neither do I, me too, itd.
Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, warto znać słownictwo, jakim posługują się komentatorzy sportowi. Poniżej znajduje się tabela zawierająca podstawowe terminy z tej dziedziny.
Z czego składają się rośliny? Budowa roślin po angielsku.
Kilka przykładowych dialogów w hotelu - zamawianie pokoju w hotelu po angielsku, zamawianie posiłków, itd
Przyimek na końcu zdania. Wiele osób uczących się angielskiego często spotyka się z przyimkiem znajdującym się na końcu zdania. Nie jest to błędem językowym, lecz jest to zabieg powszechnie...
Postanowienia noworoczne - nauka angielskiego poprzez czytanie tekstów
Postanowienie noworoczne to tradycja, w której osoba składa obietnicę dokonania aktu samodoskonalenia począwszy od Nowego Roku.
Wybierz właściwą formę czasownika, aby utworzyć zdania. (Choose the correct form of the verb to make sentences)
A human head has hair covering its top, rear and upper sides.
Hand vocabulary:  
Wyrażenia z take - kolokacje Lista wyrażeń, przy których używa się czasownika take wraz z tłumaczeniem
Zasady użycia SO i SUCH, różnice i podobieństwa.
The leaves start to fall off/down trees so we rake them - Liście zaczynają spadać z drzew więc je grabimy
Będąc za granicą zwykle ciężko pozwolić sobie na gotowanie domowych posiłków. Brak odpowiednich warunków, czasu a także chęć spróbowania lokalnych specjałów powodują że...
Czasowniki 'do' i 'make' mogą przysparzać wiele problemów dla uczących się angielskiego. Wynika to głównie z tego, że tłumaczymy je na język polski jako 'robić', a to powoduje, że uczniowie nie widzą...
When you're surprised you....
Słownictwo - negatywne cechy charakteru Wykaz cech charakteru wraz z tłumaczeniem i przykładami użycia.  
Słownictwo - niejednoznaczne cechy charakteru  
Słownictwo - positive characteristics – pozytywne cechy charakteru Wykaz pozytywnych cech charakteru po angielsku  
Poniżej znajduje się 7 lekcji video na poziomie początkujący - poziom II
Z pewnością wielu z was zdarzyła się mała sprzeczka czy też potężna kłótnia. Muszę przyznać, że mi także. Powody były różne, od brudnego naczynia, które stało bezcelowo na...
Wyrazy dźwiękonaśladowcze najlepiej pokazują różnice pomiędzy językami. Ciekawym jest, że słysząc ten sam dźwięk wydwany przez klakson w samochodzie, odgłos kota lub psa, lub proste wyrażenia...
Artykuł po angielski - jak zacząć biegać
Co kieruje ludźmi, którzy zaczynają biegać? Jakie argumenty przemawiają za tym by rozpocząć jogging. Czy w ogóle warto biegać? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w kolejnym naszym tekście po...
Jak rozmawiać po angielsku przez telefon Chociaż może się to wydawać trywialne, rozmawianie przez telefon w języku obcym to też sztuka. Czasami jest to trudniejsze niż rozmowa na żywo, bo...
Natural Language Learning Without a Teacher! - ebook autorstwa Davida Snopka na temat nauki języków obcych. Fragment ebooka:
Sprawdź swoją wiedzę o Halloween! Zapraszamy do zapoznania się wcześniej z artykułem Halloween
Przebywasz na obozie sportowym. Napisz pocztówkę do znajomego z Anglii. 
Miałeś/łaś odwiedzić kolegę w Londynie w przyszłym tygodniu. Napisz wiadomość,w której
Zredaguj wiadomość do swojego współlokatora/swojej współlokatorki z zagranicy.
Zadanie maturalne z angielskiego - napisanie listu oficjalnego po angielsku
Jednym z zadań na maturze pisemnej z języka angielskiego jest napisanie listu. Poniżej znajduje się przykład oficjalnego listu z prośbą o pozwolenie na odwiedzenie siedziby firmy. Należy zmieścić się...
Imagine you have read an article about music piracy. Write a letter to a music magazine (150-200 words).
Napisz recenzję Twojego ulubionego anglojęzycznego czasopisma. Uzasadnij swój wybór, podkreślając jego przydatność w nauce języka angielskiego.
Coraz mniej młodych ludzi decyduje się na zawarcie małżeństwa przed trzydziestym rokiem życia.
Opisz wydarzenie muzyczne, które zapamiętałeś/aś ze względu na dobre przygotowanie oraz szczególną atmosferę.
Quiz ze znajomości angielskich przysłów - matching test
Sprawdź znajomość angielskich przysłów. Listę przysłów możesz znaleźć na stronie: http://www.e-angielski.com/przyslowia-angielskie
Wybierz balon i spraw aby dotarł pierwszy na metę. Gdy wpiszesz poprawnie angielskie słówka z liter dostępnych na dole ekranu przesuniesz swój balon do przodu. Gra należy raczej do...
Odgadujesz słowo typując literki. Masz na to ograniczony czas, a z każdą złą podaną literką tytułowy hangman jest bliżej śmierci. Słowa do odgadnięcia są w języku angielskim..
Lista zwrotów i słówek opisująca dźwięki jakie wydają ludzie, czyli np narzekanie, płakanie, szlochanie, bekanie itd - wyjaśnienie i przykłady
Quiz sprawdzający znajomość angielskich powiedzeń
This is Part 1 of a two-part lesson in my series called American Slang. Viewers will test their ability to comprehend new vocabulary in the context of a fast, informal conversation.
PART ONE. Dialogues in this series of lessons are broken down to show the expressions, changes in pronunciation, and changes in grammar that are common in informal English.
Dialogues in this series of lessons are broken down to show the expressions, changes in pronunciation, and changes in grammar that are common in informal English.
Dialogues in this series of lessons are broken down to show the expressions, changes in pronunciation, and changes in grammar that are common in informal English.
Dialogues in this series of lessons are broken down to show the expressions, changes in pronunciation, and changes in grammar that are common in informal English.
Dialogues in this series of lessons are broken down to show the expressions, changes in pronunciation, and changes in grammar that are common in informal English.
Dialogues in this series of lessons are broken down to show the expressions, changes in pronunciation, and changes in grammar that are common in informal English.
In this video I explain my view on teaching slang and share the first of several mini lessons.
Przedstawiamy osiem lekcji autorska Jennifer na temat slangu amerykańskiego. W każdym odcinku Jennirem opisuje poszczególne frazy wraz z przykładami użycia.
Quiz sprawdzający znajomość idiomów
PART FOUR of a lesson in FOUR parts. Topic: Falling and Rising Intonation. Part FOUR offers practice with intonation in questions.
PART THREE of a lesson in FOUR parts. Topic: Falling and Rising Intonation. Part THREE presents the second intonation pattern: rising intonation. Exercises follow. Levels: intermediate to advanced.
PART TWO of a lesson in FOUR parts. Topic: Falling and Rising Intonation. Part TWO offers practice with falling intonation. Levels: intermediate to advanced.
PART ONE of a lesson in FOUR parts. Topic: Falling and Rising Intonation. Part ONE explains what intonation is in general and presents the first intonation pattern: falling intonation.
PART THREE of a lesson in THREE parts. Topic: Stress in phrases and sentences. Part C offers general practice with rhythm, helping learners begin to transfer oral reading skills to free speech.
PART TWO of a lesson in THREE parts. Topic: Stress in phrases and sentences. Part B presents two new rhythmic patterns to practice. Level: advanced.
PART ONE of a lesson in THREE parts. Topic: Stress in phrases and sentences. Part A reviews rhythmic patterns from Lesson 8 by testing the learner's ability to predict the patterns in new texts.
Topic: Stress in phrases and sentences. Develop your awareness of rhythm in English speech. Learn to stress words correctly and naturally. Levels: intermediate to advanced.
PART TWO of a lesson in THREE parts. Topic: Stress in phrases and sentences. Develop your awareness of rhythm in English speech. Learn to stress words correctly and naturally.
PART ONE of a lesson in THREE parts. Topic: Stress in phrases and sentences. Develop your awareness of rhythm in English speech. Learn to stress words correctly and naturally.
PART TWO of a lesson in TWO parts. Topic: Thought Groups. Develop your awareness of the natural rhythm in English. Learn to pause naturally by grouping your words into thoughts.
PART ONE of a lesson in TWO parts. Topic: Thought Groups. Develop your awareness of the natural rhythm in English. Learn to pause naturally by grouping your words into thoughts.
This is PART FOUR of a lesson in four parts. Topic: Word Stress. In this segment we finish going through the pronunciation of the 50 states and capitals of the USA.
This is PART THREE of four parts. Topic: Word Stress. In this segment we continue the main exercise of this lesson: How to pronounce the 50 states and capitals of the USA.
This is PART TWO of four parts. Topic: Word Stress. In this segment I explain syllable separation and how to learn the placement of word stress.
Topic: Word Stress. This is a lesson in four parts. In this first segment I explain what word stress is and why it's important. Levels: All levels
Quiz ze znajomości słownictwa sportowego
List of Common Uncountable Nouns - Lista rzeczowników niepoliczalnych w języku angielskim
 
 
USED TO - Lesson 8, Part 2 - Common Mistakes in English
USED TO - Lesson 8, Part 1 - Common Mistakes in English Topic: Common mistakes with the expressions USED TO and BE USED TO. This is a lesson in two parts. In Part 2, we look at GET USED TO.
Common Mistakes in English - WHETHER - Lesson 7b
Common Mistakes in English - WHETHER - Lesson 7a
Lesson 6b -- Prepositions -- Common Mistakes in English
Lesson 6a -- Prepositions -- Common Mistakes in English
Lesson 5b "-ING/ -ED Adjectives" Common Mistakes in English
Lesson 5a " -ING/ -ED adjectives" Common Mistakes in English
Poniżej znajdują się podstawe zasady stosowania capital letters, czyli wielkiej litery w języku angielskim
Obrazek 1
Test sprawdzający znajomość kolokacji z 'Do' i 'Make'.
Lesson 5c (second part) - R and L - English Pronunciation
Lesson 5c - R and L - English Pronunciation
Lesson 5b (third part) - R - English Pronunciation
Lesson 5b (second part) - R - English Pronunciation
Lesson 5b - R - English Pronunciation
Lesson 5a (continued) - R - English Pronunciation
Lesson 5a - R - English Pronunciation
Lesson 4c (continued) - L - English Pronunciation
Lesson 4c - L - English Pronunciation
Lesson 4b - L - English Pronunciation
Lesson 4a (continued) - L - English Pronunciation
Lesson 4a - L - English Pronunciation
Lesson 3b - Rhythm through Rhymes - English Pronunciation
Lesson 3a - Rhythm through Rhymes - English Pronunciation
Lesson 2 - "TH" - English Pronunciation
Lesson 1b - "TH" - English Pronunciation
Lesson 1a - "TH" - English Pronunciation
English Pronunciation
Przykładowy zestaw do matury ustnej z języka angielskiego na poziomie podstawowym
Lista 150 słów w języku angielskim, które występują zarówno jako czasowniki (to do) oraz jako rzeczowniki.
Reported Speech (Using infinitives for questions)
Reported Speech (Wh- Questions)
Reporting conditional statements
Changing verb tenses in reported (indirect) speech
Reported Speech (Changing Verbs) - English Grammar
Nauka akcentu należy raczej do trudniejszych czynności, niemniej istniej kilka ciekawych technik, dzięki którym może to się stać znacznie prostsze.
Przedstawiam nowy dział, w którym znajdą się artykuły na temat nauki poprawnej wymowy oraz akcentów.
Irregular verbs - Intermediate Level
PAST PERFECT CONTINUOUS Kolejna lekcja z cyklu "Kurs angielskiego w mp3", zawierająca opis, ćwiczenia oraz nagrania mp3 lektora.
Darmowy kurs języka angielskiego w formacie mp3 Gramatyka języka angielskiego - Lekcja 9 - Present Perfect Continuous
Matura - PICTURE DESCRIPTION
Matura - PICTURE DESCRIPTION
Synonimy angielskie - ćwiczenie sprawdzające znajomość synonimów. Dlaczego warto znać synonimy? Stanowią one znaczną część słownictwa, a ich znajomość może być przydatna w wielu sytuacjach, kiedy...
Przykro mi, twoja przeglądarka nie obsługuje pływających ramek
Artykuł po angielsku - wyjaśnienie co to są emotikony
Wykorzystujemy je w codziennej komunikacji do pisania wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowych.
Opposites
Opposites
Opposites
Opposites
Opposites
Opposites
Opposites
Opposites
Opposites
Opposites
Ciało człowieka
 
Test z wiedzy na temat Halloween
Halloween to święto obchodzone 31 października, czyli w Wigilię Wszystkich Świętych.
This 1811 novel is the story of a young girl whose parentage is unknown but obviously well-to-do. Abandoned at an elite boarding school but befriended by a chance-met stranger, her life is full of...
In this lesson we begin with factual conditionals in the present
Ahmed - The Dead Terrorist "Jingle Bombs"
Znani przedstawiciele literatury brytyjskiej - artykuł
Historia brytyjskiej literatury w pigułce. Najważniejsze osoby i ich dzieła. Któż ich nie zna? William Shakespeare, George Orwell, i inni. Trudne słowa wytłumaczone na końcu artykułu.
Alice and Michal are very excited about a new addition to the flat but what will Helen think about the new arrival?
Paying the rent: Helen: Oh no, it's that time of the month again - time to pay the rent.
Tim introduces the other Flatmates to a traditional English breakfast but not everyone's keen to try his cooking.
Helen is in the flat studying when she gets a phone call from her mum. Helen at home: Helen: Hello?
Over another round of drinks Alice and Helen disagree about Michal. Another round: Michal: She's beautiful.
Dom
Job
Job Vocabulary to be in charge of/responsible for + noun/gerund – być odpowiedzialnym za
Last summer my friends and I decided to go to Scotland for one week. There were four of us so we agreed that the cheapest means of transport for us would be a car.
I am going to tell you a story that I often heard in my childhood.
I’m going to tell you an amusing story about what happened to me last holiday.
Słownictwo związane z medycyną Zobacz również: Kurs dla początkujących - lekcja 13 - U lekarza
Uzyskiwanie i udzielanie informacji to pierwsza część rozmów sterowanych. Polega ona na zadawaniu pytań w celu zdobycia pewnych informacji (np. o której jedzie pociąg, ile kosztuje...
Darmowy kurs języka angielskiego w formacie mp3 Gramatyka języka angielskiegoLekcja 8 - Past Perfect
IELTS - przykładowe testy do pobrania poniżej Listening - download free sample
IELTS - The International English Language Testing System is a test of English language proficiency, developed by the University of Ca
Learning English - Lesson Fifteen (SLANG)
Darmowy kurs języka angielskiego w formacie mp3 Gramatyka języka angielskiegoLekcja 7 - Past Continuous
Często występujące słowa w języku angielskim zaczynające się na literę E Dla ułatwienia nauki słówka pogrupowane są w tabeli, a przed każdym słowem znajduje się wymowa dostępna po kliknięciu w...
Wykaz najczęściej używanych słów w języku angielskim, które zaczynają się na literę D. W tabelce, przed każdym słówkiem znajduje się znaczek ► , po kliknięciu którego można usłyszeć wymowę...
Słowa zaczynające się na literkę C - które powinno się znać. Nauka dzięki fiszkom staje się łatwa i przyjemna.
Słownik frekwencyjny - zestaw słówek na literkę B - słowa, które powinno się znać! Fiszki znacznie ułatwiają naukę. Słowa, które są na tej liście zostały zebrane z różnych słowników na podstawie...
Zestaw słów zaczynających się na literkę A - słowa, które musisz znać! Lista w tabeli wraz z fiszkami, które znacznie ułatwiają naukę. Przy każdym słówie - wymowa.
Podstawowe angielskie słówka - poniżej przedstawiamy listę ponad 1000 często używanych słów w języku angielskim, których znajomość jest nieodzowna już na początku nauki, nie wspomi
Farm animals   Focus your attention on underlined words andexpressions and check their meaning in an English dictionary.
English idioms relating to colours - idiomy z kolorami
 
Na poziomie podstawowym matury pisemnej z angielskiego uczeń musi stworzy
Materiały edukacyjne przygotowujące do matury ustnej z języka angielskiego
The Ghost Resident by Ewa Rapala Seria opowiadań w języku angielskim autorstwa Ewy Rapala z wytłumaczonymi najważniejszymi zwrotami.
Loose Beads
Why is Santa like a bear on Christmas Eve? Because he's Sooty! What did Adam say on the day before Christmas? It's Christmas, Eve! How do you make an idiot laugh on boxing day? Tell him a joke on...
Lekcja angielskiego, słownictwo i gramatyka na poziomie średnio-zaawansowanym - gramatyka - zaimki i mowa zależna
Lekcja druga kursu dla średnio-zaawansowanych auorstwa dr Adama Wójcika
Lekcja pierwsza kursu dla średnio-zaawansowanych
Mowa zależna - Indirect Speech Mowa zależna jest to relacjonowanie czyjejś wypowiedzi poprzez przekazanie treści, a nie cytowanie. He says he isn't going there. - On mówi iż tam nie idzie. He said he...
"Where am I?" asked Alice, as she peered at the large 7-lettered sign with the standard blue letters. "You're in Digitaland," replied the security guard, "May I see your...
Learning English - Lesson Twelve (All about you!)
Learning English - Lesson Eleven (Irony and Coincidence)
Steve Ford teaches us this week how to master idioms and expressions related to the word tongue!
Arkusze do pobrania w formie .pdf
Szczegółowe informacje na temat egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Materiały edukacyjne przygotowujące do egzaminu, arkusze z poprzednich lat, itd
How many idioms do you know related to the word head? Watch Steve as he explains to his student from Italy.  
UK Bank Holiday A bank holiday is a public holiday in the United Kingdom and also in the Republic of Ireland. There is no right to time off on these days, although the majority of the population...
Lesson 9 - Fame
Learning English - Lesson Eight ( Friends )
Learning English - Lesson Seven ( Health & Exercise )
Learning English - Lesson Six ( Office Words )
Język angielski dla dzieci Lekcja 5 - Short and Long
Learning English - Lesson Five ( Breaking News )
Learning English Lesson 2 - ( Accents )
Lesson 1
Zapraszamy do nowego działu lekcji języka angielskiego w formacie video. MisterDuncan
Britain is one of the countries that decided about free and compulsory education. For many years, education was reserved for upper classes. In 1870, the first Educational Act was introduced. It...
Prepositions can be difficult! Review some of them here with Steve for free! Prepositions Więcej materiałów związanych z prepositions:
Three more valuable pointers on how to do a successful job interview in English from your private online English teacher Steve Ford.
Problems with health (problemy ze zdrowiem) 1) Breathing system (układ oddechowy)
Tesco is cheaper ;) Whackhead Simpson Pranks ASDA In Charlton London And Gets Them To Put Out A Rather Unusual PA! Mentioned in "The Sun", British Newspaper, 12th April 2008
Many of the Dutch expressions heard in American English were first used in England in the seventeenth century. That was a time of fierce naval competition between England and The Netherlands....
Here is a chance to learn and review the second conditional. Here is the structure mentioned about conditional 2:
Matura z angielskiego z 2005 roku - poziom podstawowy:
Opowiadanie po angielsku na poziomie B1 - Stonehenge
Opowiadanie po angielsku 'Staggering Discovery in Stonehenge' składa się z czterech części znajdujących się poniżej. Autor: Adam Wójcicki.  
Tonight, There'll be no darkness tonight Hold tight, Let your love light shine bright Listen to my heart,
Try and figure out what some of the mistakes are in the following sentences:
This video is for all of you learners who learned ' used to' and still need to review it.
Rowan Atkinson "With Friends Like These" z napisami w języku polskim.
Tekst piosenki: I still believe in your eyes I just don't care what You have done in your life
Wielkanocne pisanki - easter egg - nauka angielskiego
Jajka wielkanocne to specjalnie udekorowane jajka rozdawane z okazji święta wielkanocnego. Najstarszą tradycją jest używanie barwionych i malowanych jaj kurzych, ale współczesnym zwyczajem jest...
Saint Patrick's Day is a Catholic feast day which celebrates Saint Patrick (386-493), the patron saint of Ireland. It is a national holiday in the Republic of Ireland, Northern Ireland, the...
Artkuł zawierający najpopularniejsze wyrażenia związane z giełdą po angielsku
Popularne amerykańskie wyrażenia, które są powszechnie używane w biznesie. W tym artykule skupiamy się na słownictwie biznesowym związanym z giełdą papierów wartościowych, a więc poznamy wyrażenia...
Kim jest Święty Mikołaj? Kto w niego wierzy i dlaczego? Pod jakimi innymi imionami występuje? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego podcastu mp3 - Santa Claus: Do You Believe?
Tekst piosenki: Look where we are falling apart And nothing seams to mend This state of you, this state of me, mmh
Love Idioms Hi everybody! Peppy number 14 is all about love. Learn some new idioms about love and tell me who composed the music being played at the end of this video.
At the end of this video there is a sample TOEFL IBT independent speaking task question.
Toefl talk 4 - kolejna lekcja video z serii przygotowanie do egzaminu TOEFL.
Toefl talk 3
TOEFL talk 1
Lekcje Video pomagające w opanowaniu sekcji SPEAKING na egzaminie TOEFL. Przydatne również przy egzaminach FCE czy maturze z języka angielskiego.
Darmowy kurs mp3 - Gramatyka języka angielskiego - lekcja 3 - Simple Past.
Peppy Questions 11 ( 'ing' adjectives: breathtaking,captivating,stunning,uplifting)
Peppy Question 10 - American and British Vocabulary Steve Ford shares his experience from working in British, American and Canadian schools by illustrating to his student from Korea some of
Peppy Question 9 - False Friends Steve Ford answers a question from his Mexican student regarding ‘false friends’.
A man was driving down the road with twenty penguins in the back seat. The police stop him and say that he can't drive around with the penguins in the car and should take them to the zoo.
Less people?
Are we on the same page? Steve Ford explains to his online English student from Korea some commonly used idioms in American business English.
How do you like? Ah, the famous question in English ‘How do you like?’ Are you familiar with it? If not, watch this video where Steve explains to his student from France what it exactly means.
Business expressions from sports.
Lekcje video - Business English - podstawy
Pronunciation of focus, sheet, etc
Comparative adjectives . Steve explains to his Mexican student about short and long adjectives and how they are used within the context of comparative sentences.
Toefl, what is it?
I’m gonna go. Many students want to know if using contractions is helpful to develop fluency. Steve explains to his student from Switzerland when using ‘gonna’ is appropriate.
Do native speakers use the perfect tenses? The question about whether native speakers really use all of those perfect verb tenses like the ‘present perfect’ has always been a s
Canadian vs American English
Lekcje video - 'Have you got' vs 'Do you have'
A Christmas Carol in Prose, Being a Ghost Story of Christmas (commonly known as A Christmas Carol) is what Charles Dickens described as his "little Christmas Book" and was first published...
7 May
Nauka gramatyki angielskiej w nowoczesnej formie. Kurs w wersji mp3 do samodzielnej nauki ze słuchu z serii Listen and Learn. Darmowy kurs gramatyki angielskiej pozwalający na naukę bez...
Common Mistakes in English - Lesson 3c
Common Mistakes in English - 3b
Common Mistakes in English - Lesson 3a This is the first part of Lesson 3, in which we focus on making appropriate requests. This segment looks at the imperative. Level: intermediate
Common Mistakes in English - Lesson 1
Lesson 04 - "How often do you...?" and "How many hours do you...?" Questions of time and frequency using the simple present tense.
Nagranie - Dracula - Chapter 1 CHAPTER 1 - Jonathan Harker's Journal 3 May - Bistritz
A Month in Brighton -
A Month in Brighton -
Tabela widoczna poniżej to mega-macierz kolokacji - zadanie tylko dla prawdziwych twardzieli :) Pod każdym pytajnikiem ukryte jest słowo, które kolokuje (łączy się w wypowiedziach) z czasownikiem...
Idioms with a word 'corner'
Gra edukacyjna - kolejna wersja popularnego hangmana. Tym razem należy odgadnąć słowo i uratować przed powieszeniem kangura... Jak zapewniają autorzy gry, Hangaroo jest całkowicie Animals friendly...
Jeff Dunham i Walter - klasyka
Kolejny skecz Jeffa Dunhama - Jeff Dunham and Peanut - z polskimi napisami. Słówka - fiszki ze skeczu
The carved pumpkin, lit by a candle inside, is one of Halloween's most prominent symbols. This is an Irish tradition of carving a lantern which goes back centuries. These lanterns are usually carved...
Q. What did the Mommy ghost say to the baby ghost? A. Don't spook until your spooken to. Q. What kind of protozoa likes Halloween? A. An amoeboo! Q. Why didn't the skeleton cross the road? A. He...
A Welsh Halloween, by Anne Beale
Dobry skecz Jeffa Dunhama - Achmed the Dead Terrorist - z polskimi i angielskimi napisami. Test ze słownictwa z filmiku 
Today, the world has become very competitive and so as the importances of education. So there are many reasons why people are seeking for online bachelor's degree.
Nauka angielskiego - pancake day - informacje odnośnie święta
Dziś jest 17 lutego Shrove Tuesday (ostatki czyli wtorek przed Środą Popielcową). Dzień ten w Polsce nazywany jest np.: podkoziołek bądź śledzik. W Wielkiej Brytanii również jest obchodzony, ale pod...
Ireneusz Krosny - artykuł po angielsku
Ireneusz Krosny to niewątpliwie najsłynniejszy i najbardziej znany polski komiks mim, który od lat występuje w Polsce i zagranicą rozśmieszając publikę swoimi skeczami. Dziś w artykule dotyczącym...
Dubai can either refer to one of the seven emirates that constitute United Arab Emirates (UAE) in the eastern Arabian Peninsula, or that emirate's main city, sometimes called "Dubai city"
Nauka słówek z artykułów po angielsku - czytamy po angielsku
W dzisiejszej lekcji - po raz kolejny słownictwo związane z informatyką. Mamy nadzieję, że artykuł po angielsku się spoda, a nowo poznane słownictwo przyda.
Komputery - słownictwo informatyczne
Każdy używa komputerów do pisania wiadomości e-mail i telefonów komórkowych do wysyłania wiadomości tekstowych lub obrazkowych. SMS są obecnie najczęstszą formą komunikacji. Jest szybko i wygodnie....
Komputery - słownictwo informatyczne
Obecnie komputery są wszechobecne. Idea globalnej wioski nigdy nie mogłaby istnieć bez nich. Są nieocenionym źródłem informacji, pozwalają ludziom wszystkich narodów komunikować się ze sobą i...
Gra ułatwiająca zapamiętywanie angielskich słówek. Po rozpoczęciu gry należy wybrać odpowiednią tematykę klikając DROP DOWN w prawym menu. Po wyborze jednego z możliwych działów, należy kliknąć biały...
Lekcja języka angielskiego - ćwiczenie ze słuchu. Wysłuchaj teledysku i uzupełnij brakujące słowa
Lekcja języka angielskiego - ćwiczenie ze słuchu. Wysłuchaj teledysku i uzupełnij brakujące słowa
Kilka pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi. Szczególnie Amerykanie....
Kolejny niezły występ Rowana Atkinsona, przez niektóre osoby uważany za zbyt rasistowski...
Kolejny doskonały występ Atkinsona. Rowan w piekle. Dla ułatwienia zrozumienia, dodano napisy w języku angielskim.
Can you speak English? Jeden z najlepszych jakie do tej pory słyszałem ;) Dodaliśmy napisy dla łatwiejszego zrozumienia ;)
Demonstracyjna wersja programu Angielski At Once! wydanego przez firmę Edgard Multimedia, znaną m.in z programu Profesor Henry.
W roku szkolnym 2008/2009 po raz pierwszy odbędzie się egzamin gimnazjalny z języka obcego. Uczeń zdaje ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Większość uczniów będzie...
  William Shakespeare baptised 26 April 1564 – died 23 April 1616) was an English poet and playwright, now widely regarded as the greatest writer of the English language and the world's...
Helping a blond lose weight
A blonde goes into a nearby store and asks a clerk if she can buy the TV in the corner.
A Spanish teacher was explaining to her class that in Spanish, unlike English, nouns are designated as either masculine or feminine.
Sex
Dowcipy w języku angielskim. Uwaga!!! Część dowcipów przeznaczona jest dla osób dorosłych. Jeśli nie masz ukończone osiemnaście lat, proszę opuść ten dział.
FCE - podstawowe informacje
Matura z angielskiego - opis wydarzenia
Przykładowa rozprawka po angielsku
Mówienie prawdy może być cnotą, ale czy nie ważniejsza jest umiejętność mówienia kłamstw? Artykuł w języku angielskim z wytłumaczonymi najtrudniejszymi słówkami.
Technology moves with it. Philosophies change with it. Fashion succumbs to it. And if you come to think about it, the way of spending leisure time is also subject to time.
Zadanie maturalne z angielskiego - recenzja filmu po angielsku
Recenzja filmu 'A Beautiful Mind' wraz z tłumaczeniem na język polski. Napisanie recenzji po angielsku, to jedno z zadań koniecznych do zdania matury z języka angielskiego.
Przyimek czasu jest przyimkiem, który pozwala na omówienie konkretnego okresu, takiego jak data w kalendarzu, jeden z dni tygodnia, lub czasu kiedy coś się dzieje. Przyimki czasu to te...
Przyimki above - ponad There is a lamp above the table across - przez (przestrzeń otwarta) I saw a boy walking across the street against - o The boy hit the ball against the wall along - wzdłuż...
Hercules and Wagon - bajka Ezopa - lekcja angielskiego
Hercules and the Wagoner to jedna z najbardziej znanych bajek Ezopa. Zapraszamy do zapoznania się z treścią bajki, jej tłumaczeniem oraz odsłuchaniem nagrania przez lektora
 
Confusable verbs czyli często mylone czasowniki, które sprawiają problemy nie tylko początkującym uczniom. Lista słów znajduje się poniżej, wraz z fiszkami ułatwiającymi naukę słówek.
AN ASS having heard some Grasshoppers
Aesop's Fables - bajki Ezopa w języku angielskim.
Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.
Will you help me with ... ?- Czy mógłbyś mi pomóc w...? Do you think you could .....? - Czy mógłbyś....? Do you mind.... ?- Czy masz coś przeciwko....?
Relacjonowanie to druga z trzech rozmów sterowanych.
Artykuł po angielsku o opuszczaniu Polski przez ludzi
Dlaczego ludzie decydują się na emigrację i opuszczają Polskę. Dlaczego wolimy Irlandię niż nasz kraj? Kilka argumentów - oczywiście po angielsku z wytłumaczonymi słówkami. A jakie jest wasze zdanie?
  Angielskie przysłowia - English Proverbs
To taka sytuacja, która wyraża różne prawa (np. fizyczne, biologiczne) lub oczywistości. Zdanie wyrażone w ten sposób zachowuje się tak samo, jak polskie zdanie. Dotyczy czasu teraźniejszego.
-Uzyskiwanie i udzielanie informacji Jesteś na dworcu. Zapytaj o : - pociąg pospieszny do Warszawy - długość podróży - zniżki dla rencistów. Rozmowę rozpoczyna egzaminator
-Uzyskiwanie i udzielanie informacji Chcesz zorganizować przyjęcie dla Twoich rodziców. Dzwonisz do cioci i pytasz: - co możesz przygotować do jedzenia - gdzie najlepiej zrobić zakupy - czy...
-Uzyskiwanie i udzielanie informacji Zgubiłeś się w mieście i poszukujesz swojej grupy. Poinformuj przechodnia: - gdzie się zgubiłeś - gdzie zmierzała twoja grupa - poproś...
Uzyskiwanie i udzielanie informacji Opiekujesz się młodszą siostrą, która zachorowała podczas nieobecności rodziców. W rozmowie z lekarzem powiedz: jakie są objawy choroby jakie...
Zaimki Pronouns, czyli zaimki zastępują rzeczowniki. Występują w języku angielskim w 5 formach: a)personal pronouns - zaimki osobowe b)possesive adjectives - przymiotniki dzierżawcze c)possesve...
I don’t like people who don’t appreciate their food.
Can you remember any of your great disappointments?
So far my New Year’s Resolutions are well put into life.
I don’t like to party on the New Year’s Eve and I hate Januaries.
It was sooooo nice to see my university girlfriends! I missed them so much. For the umpteenth time I realized that I MUST be in company to feel happy.
The man in the compartment must’ve been a conductor.
We followed our host to the dining room. I looked around in awe. The room was huge! There were no windows so it was lit with five huge, antique, golden chandeliers hanging from the ceiling. They were...
We got our drinks, took the map the lady drew for us and went back to the car. Your dad was driving. It was still very hot and humid and the air-conditioning wasn't working. I rolled down the windows...
The September 11, 2001 attacks (often referred to as 9/11-pronounced "nine eleven") consisted of a series of coordinated
Krzyżówki w języku angielskim - ćwicz sł
Recenzja po angielsku - nauka pisania recenzji
Dzisiejszy artykuł to recenzja filmu "The Queen" napisana przez Michała i Gabriele Oberdę. Po najechaniu na podkreślone słowa pojawi się ich tłumaczenie.
Okresy warunkowe
Części mowy w języku angielskim - parts of speech.
- Auntie, do you believe in ghosts?, asked Carrie, my six-year old niece, the other day. - 'Of course I do', I answered. ' Why wouldn't I? After all I've met one. Hasn't your dad told you the...
Dowcipy o blondynkach w języku angielskim
Last night I had a deeply distressing dream. I was coming through a forest and I lost my way. The weather was awful. It was dark and chilly.
Napisz recenzję Twojego ulubionego anglojęzycznego czasopisma. Uzasadnij swój wybór, podkreślając jego przydatność w nauce języka angielskiego.
opowiadania po angielsku poziom b1  Why are there so many car accidents?
Dlaczego w ostatnich latach liczba wypadków samochodowych wzrosła? Opowiadanie w języku angielskim.
Spis opowiadań w języku angielskim - posegregowane według poziomu językowego. Zobacz również: Matura - materiały przygotowujące
Post office -"Doctor! I think there is something wrong with my eyes." -"I think so too. This is a post office."
Opis filmu po angielsku - nauka pisania recenzji Epoka Lodowcowa
Opis filmu po angielsku - najważniejsze informacje o hicie kinowym sprzed lat: Epoce Lodowcowej
Artykuł po angielsku - jakie są twoje ulubione książki
Jakie są twoje ulubione książki i dlaczego wybrałeś akurat te? W dzisiejszym artykule zastanowimy się jakie książki lubimy i dlaczego. Oczywiście trudniejsze słowa są wyjaśnione na końcu artykułu.
Artykuły w języku angielskim o hobby, sporcie i zainteresowaniach
Recenzje filmów, sztuk teatralnych, książek, itd
Słownictwo (słówka oraz zwroty) związane z zakupami oraz przykładowe dialogi między sprzedawcą a kupującym.