POSTANOWIENIA NOWOROCZNE - poznaj 5 sposóbów na to aby w końcu nauczyć się angielskiego.

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE — czyli 5 sposobów na to, aby w końcu nauczyć się języka angielskiego!

Jeśli jednym z Twoich postanowień noworocznych jest nauczenie się języka angielskiego to w tym artykule poznasz pięć sposobów, które pomogą Ci je zrealizować oraz szybko nauczyć się rozumieć i mówić w języku angielskim.

 

Określ konkretny cel! - przykładowo:

  • nauczę się najczęściej używanych angielskich słówek w 3 miesiące - wydaje się to niemożliwe, ale pamiętajmy, że większość z tych słów jest oczywista i już je znacie! Więc tak naprawdę to tylko powtórka!
  • nauczę się angielskiego na poziomie umożliwiającym mi swobodne porozumiewanie się do czasu wyjazdu na wakacje w lipcu itd.

 Ustal ścisły harmonogram nauki — przykładowo:

 

Zainteresuj się dobrym i sprawdzonym kursem języka angielskiego — przykładowo darmowy kurs angielskiego:

Przez co nie tylko otrzymasz dostęp do pomocnych materiałów, lekcji i systemu nauki nowych słówek, ale dodatkowo inwestycja w kurs będzie dla Ciebie swojego rodzaju motywatorem do regularnego korzystania z tego serwisu i systematycznej nauki.

 

Jeśli nie masz czasu na tradycyjne lekcje — ucz się angielskiego przez Internet.

W internecie znajdziesz obecnie wiele skutecznych kursów do szybkiej nauki angielskiego, z których możesz korzystać, kiedy tylko chcesz lub kiedy dysponujesz wolnym czasem.

 

Otocz się językiem angielskim.

Poza nauką według ustalonego wcześniej harmonogramu i z wykorzystaniem technik i kursów postaraj się otoczyć językiem angielskim. - Przykładowo:

  • słuchaj podcasty w języku angielskim, najlepiej mając czytając od razu tekst: darmowe podcasty
  • oglądaj filmy z angielskimi napisami (lub w oryginalnej wersji językowej) albo kanały TV po angielsku (np. BBC)
  • korzystaj z lekcji i kursów angielskiego w plikach mp3. Słuchaj ich zamiast muzyki lub radia np. podczas spaceru, biegania lub drogi do pracy.
  • jeśli posiadasz smartfona możesz korzystać również z multimedialnych kursów lub mobilnych aplikacji do nauki angielskiego.
  • czytaj angielskojęzyczne strony internetowe, blogi, lub słuchaj darmowych lekcji angielskiego na YouTube.

I ostatnie — najważniejsze... Nie odkładaj nauki na później — zacznij realizację noworocznych postanowień już teraz.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz osiągnięcia noworocznych celów i postanowień.
Grzegorz


Comments

Jak w końcu nauczyć się języka angielskiego w Nowym Roku?

Od siebie dodałbym jeszcze kilka porad ze strony Nauka języka angielskiego - postanowienia noworoczne. znaleźć tam można kilka żelaznych zasad, których warto się trzymać, aby w końcu nauczyć się języka angielskiego i zrealizować swoje postanowienia noworoczne.

Słomiany zapał - jak sobie z nim radzić?

Myślę, że najlepszym motywatorem do dalszej nauki jest szybkie zauważenie efektów swojej pracy. Jeżeli przykładowo uczysz się przypadkowych słówek przez miesiąc czasu i nie widzisz rezultatu w postaci choćby znacznej poprawy rozumienia angielskiego to szybko się zniechęcisz stwierdzając, że albo z Tobą coś jest nie tak, albo że nie masz talentu do nauki języków.

Z drugiej strony jeśli zaczniesz od nauki najważniejszych angielskich słówek, które są używane bardzo często (a po miesiącu możesz się ich nauczyć nawet 1000) to wtedy będziesz rozumiał już bardzo dużo, a to zrozumienie angielskiego stanie się widocznym efektem Twojej pracy, czyli świetnym motywatorem do dalszej pracy.

Dodatkowo tak jak pisałem, często motywujący jest również czynnik finansowy. Jeśli wydasz trochę pieniędzy na kurs językowy to szkoda będzie Ci z niego zrezygnować z uwagi na poniesione koszty.

Bardzo często w kursach online motywujące są również stworzone różnego rodzaju zestawienia i rankingi użytkowników. Tak jest właśnie na, gdzie osoby zarejestrowane prześcigają się w rankingach (n wykonanych powtórek nowych słówek) ucząc się przy tym całymi godzinami - tylko dlatego aby być wyżej w rankingu.

Wow bardzo pomocne i

Wow bardzo pomocne i konkretne porady. Sam osobiscie mam najwieksze problemy z motywacja i slomianym zapalem... Jak mam sobie z tymi problemami poradzić?