Nauka języka angielskiego przez internet - czy jest skuteczna?

Weź udział w zajęciach online.

Jeśli szukasz możliwości nauki angielskiego online, zajęcia online mogą być świetną opcją. Kursy online takie jak https://edoo.pl/angielski/ pozwalają zaoszczędzić pieniądze na tradycyjnych zajęciach i skorzystać z elastyczności, którą oferują szkoły językowe przez internet.

Zajęcia online są również wygodnym sposobem nauki języka angielskiego, ponieważ nie wymagają dojeżdżania do szkoły lub pracy i spotykania się z innymi uczniami osobiście.

Ponadto, wiele szkół online oferuje usługi wsparcia, które mogą obejmować call center obsługiwane przez native speakerów, którzy mogą odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące gramatyki lub słownictwa.

Pobierz aplikację językową.

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest pobranie aplikacji językowej.

Następnym krokiem jest rozpoczęcie nauki angielskiego online poprzez interaktywne lekcje i ćwiczenia. Możesz je robić np. czekają na autobus lub stojąć w kolejce.

Dołącz do globalnej społeczności.

Fora internetowe są świetnym miejscem do poznawania nowych ludzi i uczenia się o różnych kulturach. Istnieje wiele czatów online, które pozwalają na ćwiczenie mówienia po angielsku z native speakerami z całego świata. Media społecznościowe mogą pomóc Ci zaprzyjaźnić się z ludźmi, dla których angielski jest pierwszym językiem i pomóc Ci poprawić słownictwo i gramatykę poprzez rozmowy z nimi na Facebooku, Twitterze, WhatsApp lub innych serwisach komunikacyjnych. Jeśli masz kamerę internetową, to czaty wideo na żywo przez Skype lub Google Hangouts dadzą Ci możliwość komunikacji twarzą w twarz pomiędzy uczącymi się z różnych krajów o każdej porze dnia i nocy!

Zdobądź dużo praktyki.

Najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego jest jego codzienna praktyka. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym bardziej naturalne stanie się dla Ciebie mówienie.

Ćwicz z native speakerem lub nauczycielem

Możesz ćwiczyć z native speakerem lub nauczycielem osobiście, przez Skype lub przez telefon. Jeśli masz dostęp do jednego z tych źródeł, to zawsze lepiej niż samodzielnie korzystać z kursu online, ponieważ będą oni w stanie pomóc Ci skorygować Twoją wymowę i modelować poprawne użycie gramatyki, jak również slangu i idiomów.

Ćwiczenie mówienia z partnerem lub grupą

Jeśli nie masz kontaktu z kimś, kto mówi płynnie po angielsku, a chciałbyś mieć dodatkowe możliwości ćwiczenia poza zajęciami, rozważ dołączenie do grupy/społeczności online, gdzie ludzie uczą się razem przez Facebook Messenger (lub inną aplikację do przesyłania wiadomości).

Zaplanuj regularny czas na naukę.

Ważne jest, abyś zaplanował sobie regularny czas na naukę. Nie ma znaczenia, jak bardzo chcesz się uczyć angielskiego, jeśli nigdy nie poświęcisz na to czasu!

Planując sesje nauki, bądź realistą co do ilości czasu, jaki możesz poświęcić na naukę każdego dnia. Postaraj się znaleźć czas, w którym nie ma żadnych rozproszeń ani przerw. Jeżeli podczas zaplanowanej nauki w pobliżu znajdują się inne osoby, poproś je, aby nie przeszkadzały Ci w nauce i nie rozpraszały Cię w tym czasie.