Kursy angielskiego online coraz popularniejsze!

Uświadamiamy sobie, że inwestycja w znajomość tego języka najzwyczajniej opłaca się, ponieważ otwiera nam drzwi do rozwoju naszej kariery i pracy w międzynarodowych firmach przy ciekawych projektach. Przyjrzyjmy się więc dokładniej temu, co zmieniło się w ostatnich latach na rynku kursów języka angielskiego i dlaczego są one świetną inwestycją.

Dlaczego kursy angielskiego dla dorosłych są coraz popularniejsze?

Kursy języka angielskiego dla dorosłych zyskują na popularności nie tylko dzięki korzyściom, które płyną z rozwijania swoich umiejętności językowych (sprawdź: https://pl.tutlo.com/kursy/kursy-angielskiego-dla-doroslych-online/). 

Dzieje się tak również z kilku innych powodów, a pierwszym i chyba najważniejszym z nich jest zmiana naszego nastawienia do nauki zdalnej. W trakcie pandemii COVID-19 większość z nas została zmuszona do tego, aby diametralnie zmienić swój styl życia. Zaczęliśmy pracować z domu. 

Co więcej, okazało się, że praca w takiej formie wcale nie odbija się negatywnie na produktywności, wprost przeciwnie. Wiele osób zaczęło również chętniej korzystać z opcji nauki zdalnej – choć ta zaoferowana w trakcie pandemii dzieciom nieraz napotkała się z szeroką krytyką, dorośli odkryli wiele zalet tego sposobu nauki. Niesie on bowiem za sobą wiele korzyści, które doceniane są przez zapracowanych dorosłych. 

Kurs języka angielskiego dla dorosłych online – przede wszystkim wygoda 

Decydując się na kurs języka angielskiego w formie zdalnej, doceniana jest przede wszystkim wygoda tego rozwiązania. Dzięki temu, że na zajęcia z naszym nauczycielem możemy połączyć się z dowolnego miejsca na ziemi, jesteśmy gotowi do zajęć niezależnie od tego, czy aktualnie jesteśmy w domu, biurze, czy leżymy z drinkiem na plaży podczas urlopu. 

Nie musimy tracić czasy na dojazdy ani pieniędzy na paliwo czy opłaty parkingowe. Oszczędzamy nasze zasoby, jednocześnie rozwijając tak pożądaną na rynku pracy umiejętność, jaką jest posługiwanie się językiem angielskim.

Dlaczego nauka angielskiego to dobry pomysł

Pandemia pokazała, że żyjemy w globalnej wiosce. Mogąc pracować z dowolnego zakątka świata dla dowolnej firmy ulokowanej w dowolnym miejscu na świecie, ogranicza nas tak naprawdę jedynie właśnie znajomość języka angielskiego.

Sama znajomość angielskiego to również wytrych otwierający drzwi do wiedzy. W internecie znajdziemy wiele kursów z niemalże każdej dziedziny życia i biznesu, większość z nich właśnie w języku angielskim. 

Nie od dziś wiadomo, że większość trendów i nowości z wielu branż dociera do nas właśnie z zachodu. Ich znajomość daje nam niesamowitą przewagę nad naszą konkurencją – do tego jednak niezbędna jest znajomość języka.

Angielski drogą do awansu

Znajomość języków obcych jest jedną z tych umiejętności, które zawsze są doceniane przez pracodawców. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy sytuacja gospodarcza niejako wymusza na przedsiębiorstwach otwarcie się na zachodnie rynki umożliwiające generowanie przychodu w bardziej stabilnych walutach niż polska złotówka. 

Język angielski od już kilkunastu lat cieszy się niesłabnącą popularnością i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Wprost przeciwnie, coraz więcej pracodawców oczekuje od swoich pracowników znajomości tego języki i to na coraz wyższym poziomie. 

Tym samym możemy mieć niemal pewność tego, że nasza inwestycja w naukę języka najprawdopodobniej zaprocentuje. 

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że nierzadko lekcje języka angielskiego są chętnie finansowane lub współfinansowane przez pracodawców. Szkoda nie skorzystać z takiej okazji!

Jaki kurs języka angielskiego dla dorosłych wybrać?

W wyniku rosnącego zainteresowania i zapotrzebowania wśród dorosłych na naukę języka angielskiego szkoły językowe wychodzą naprzeciw, przystosowują swoją ofertę do wymagań potencjalnych klientów. Dlatego też na rynku możemy przebierać wśród różnych ofert kursów, który z nich będzie dla nas odpowiedni?

Nauka indywidualna czy w grupie?

Wybierając sposób nauki, na pewno staniemy przed wyborem nauki indywidualnej czy nauki w grupie. Oba rozwiązania mają zarówno swoje wady, jak i zalety. 

Nauka w grupie z reguły jest dużo tańsza niż zajęcia indywidualne – nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kilka osób "zrzuca się" tutaj na koszty związane z prowadzeniem zajęć takie jak ich obsługa, stawka lektora i marża szkoły językowej. 

Jednocześnie biorąc udział w zajęciach grupowych, musimy być świadomi tego, że czas zajęć, jak i uwaga osoby prowadzącej zajęcia musi być podzielona na kilka osób.

Podczas zajęć indywidualnych możemy być pewni, że uwaga lektora skupiona jest w 100% na nas. Lektor ma wówczas możliwość dostosowania takich zajęć pod nasze konkretne potrzeby.

Online czy stacjonarnie? 

W przypadku nauki języków obcych, przełożenie metod nauczania na środowisko cyfrowe nie odbija się negatywnie na ich jakości. 

Po latach spędzonych w przymusowym zamknięciu spowodowanym pandemią, wielu z nas może mieć jednak chęć ponownego wyjścia do ludzi i spotkania nowych osób twarzą w twarz. 

Trendy pokazują jednak, że zdecydowana większość z nas nawet po zakończeniu pandemii zdecydowała się pozostać na home office, doceniając wygodę tego rozwiązania i oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy wynikającą z takiej formy pracy i nauki.