Kurs językowy – jaki wybrać?

Nauka języków obcych jest w dzisiejszym świecie niezwykle ważna – nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Niemal w każdym zawodzie przydaje się chociażby ich podstawowa znajomość. Dlatego warto pielęgnować umiejętności językowe i kończąc liceum, nie rezygnować z dalszej nauki z obawy, że później nie wystarczy na nią czasu. Także osoby pracujące z powodzeniem mogą wybrać dopasowany godzinowo kurs, niekolidujący z pozostałymi obowiązkami.

Odpowiedni poziom

Wybór kursu językowego na odpowiednim poziomie to klucz do sukcesu. Jeśli uczyłeś się już jakiegoś języka, ale nie jesteś w stanie dokładnie ocenić swojego poziomu, w dobrych szkołach językowych dostaniesz do wypełnienia test. Pozwoli on oszacować twój stopień zaawansowania i dobrać grupę, do której powinieneś uczęszczać. Poszerzanie wiedzy na kursie o niższym poziomie będzie nieefektywne, natomiast nauka w grupie zbyt zaawansowanej może zniechęcić cię z powodu zbyt dużej ilości materiału do przyswojenia.

W grupie czy indywidualnie?

Zdecydowanie w grupie. Tylko wówczas istnieje możliwość kształcenia lepszych umiejętności w swobodnym komunikowaniu się. To także szansa na przełamywanie wstydu związanego mówieniem w języku obcym. W grupie osób na podobnym poziomie każdy popełniania błędy, a więc panuje większy komfort niż w rozmowach tylko z perfekcyjnie znającym język lektorem. Nauka w grupie to także szansa na wykorzystanie współzawodnictwa pomiędzy kursantami. Zdrowa konkurencja sprawia, że człowiek chce być lepszy, dopracowywać niedociągnięcia i dobrze wypadać na tle innych kursantów.

Zajęcia w grupach organizowane są przez liczne szkoły językowe. Przykładem może być Szkoła Języków Obcych Lincoln, która organizuje kursy na terenie Krakowa i Warszawy w grupach maksymalnie 12-osobowych. Według obserwacji lektorów to właśnie taka ilość uczniów jest najbardziej optymalna, aby szybko przyswajać wiedzę i nabierać komfortu w posługiwaniu się nowym językiem.

Doświadczenie

Aby nauka w szkole językowej była efektywna i satysfakcjonująca, potrzeba wykwalifikowanych lektorów. Muszą oni posiadać doświadczenie w zakresie wyboru materiałów do nauki i sposobu przekazywania wiedzy. Takie doświadczenie znacznie skraca czas potrzebny na dopasowanie poziomu i sposobu nauczania do danej grupy kursantów. To z kolei pozwala od samego początku kursu rozpocząć intensywną i przynoszącą rezultaty naukę.

Taką kadrę posiada właśnie Lincoln – szkoła językowa w Warszawie i w Krakowie. Polscy lektorzy i native speakerzy zawsze dopasowują styl nauczania indywidualnie do potrzeb danej grupy. Kontrole jakości zajęć prowadzonych przez nauczycieli oraz sposobu przekazywania przez nich wiedzy pozwalają utrzymać szkole wysoki poziom nauczania.

Lincoln – szkoła z tradycjami

Szkoła Języków Obcych Lincoln powstała w 2002 roku i od samego początku nastawiona jest na nauczanie oparte na najnowszych i najlepszych standardach. 14 lat doświadczenia w prowadzaniu kursów grupowych sprawia, że na wszystkich poziomach nauka prowadzona jest przez najlepszych lektorów polskich i przy pomocy szerokiej gamy sprawdzonych materiałów. Szkoła ta posiada liczne uprawnienia, co umożliwia jej przeprowadzanie egzaminów językowych. Szkoła Lincoln jest również autoryzowanym centrum egzaminacyjnym Cambridge English co oznacza, że posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów Cambridge English (FCE, CAE, CPE). Osoby zainteresowane takimi certyfikatami powinny zdobywać wiedzę właśnie w placówkach, które posiadają doświadczenie w zakresie przygotowywania do egzaminów.

Poszukując kursów języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego czy francuskiego w Warszawie lub Krakowie, warto zapoznać się z ofertą Szkoły Językowej Lincoln na stronie internetowej www.lincoln.edu.pl. Długoletnie doświadczenie oraz szereg uprawnień i certyfikatów są gwarancją wysokiego poziomu nauczania i pozwalają osiągać satysfakcjonujące efekty, natomiast kreatywność lektorów i różnorodność sposobów prowadzenia lekcji sprawią, że nigdy nie będą one nudne.