UK & US English

Brytyjski angielski od amerkańskiego różni się wymową (np. amerykanie kładą większy nacisk na wymowę 'r')i słownictwem np UK-holiday US-vacation itp.
W szkołach uczeni jesteśmy Brytyjskiego amerykańskiego i ciekawi mnie fakt dlaczego amerykańska wymowa jest dopuszczalna?
Nie mówię, że mam coś do amerykańskiej, wręcz przeciwnie preferuję ją bardziej od brytyjskiej ale dziwi mnie fakt, że można sobie swobodnie mieszać w jednym zdaniu różne akcenty... to trochę niekonsekwentne :(
Pytałam się ponadto nauczyciela o to czy można tak mieszać, na co jego odpowiedzią było stwierdzenie, że owszem można bo są słówka międzynarodowe, które wymawia się tu i tu tak samo ;/
Znam nauczyciela, który mówi perfekcyjnie brytyjskim i w sumie wydaje się sztywny trochę i akcent i on sam ;D) ale znam i takiego, co amerykański akcent przyjął.
Co o tym sądzicie?


Malo ktory nauczyciel w

Malo ktory nauczyciel w Polsce potrafi mowic po angielsku, a co dopiero jesli chodzi o rozroznianie akcentow. powiem tak, skonczylem filologie w poznaniu, mowiono mi iz mam piekny brytyjski akcent, na korepetycjach mnie wychwalalo, a ja kasowalem 10 wiecej za godzine, bo przeciez kazdy chce znac brytyjski akcent.

pojechalem do anglii do pracy w szkole jezykowej i okazalo sie ze moj akcent to jakis zart. oczywiscie mowiono mi iz mowie doskonale po angielsku, ale moj brytyjski akcent to jakies pomieszanie troche z londynu, troche z liverpoolu, raz ktos mi sie spytal czy jestem z walii, ale generalnie twierdza anglicy iz jestem francuzem ;)

osobiscie uwazam iz ciezko wyzbyc sie akcentu polskiego i udawanie brytyjskiego jest po prostu smieszne (jak jestem pijany czesto mowie takich chodnikowym manchesterem - zawsze mnie to cieszylo, dopoki znajomy nie pokazal mi video...)

przy okazji, nie znam zadnego nauczyciela, ktory ma dobry brytyjski akcent (poza jednym wykladowca fonetyki w poznaniu ;)

To zależy...no ,bo np.w mojej

To zależy...no ,bo np.w mojej szkole nikt nie rozróżnia akcentów i w ogóle nikt na to nie zawraca uwagi. Dla niektórych angielski to po prostu angielski.
Ja osobiście wolę brytyjski akcent :)

yyy chciałam tam napisać, że

yyy chciałam tam napisać, że uczą nas brytyjskiego ANGIELSKIEGO sorki trochę roztrzepana jestem xD ;D