Odpowiedź mailowa na zaproszenie na interview

Jak odpowiedzieć mailem na zaproszenie na interview?

Sposób w jaki kontaktujesz się z rekruterami i menedżerami jest równie ważny jak Twoje umiejętności i kwalifikacje podczas poszukiwania pracy. Zanim jeszcze firma Cię pozna, wyrabia sobie o Tobie opinię jako o potencjalnym kandydacie.

Sposób, w jaki radzisz sobie z komunikacją werbalną i pisemną będzie prawdopodobnie integralną częścią pracy. Dlatego też właściwa etykieta podczas odpowiadania i postępowania z firmą, nawet na wczesnych etapach procesu selekcji rekrutacyjnej, jest bardzo ważna.

 

Przykładowe odpowiedzi na email z zaproszeniem na interview.

Twoja odpowiedź zależna jest oczywiście od tego co zawarte jest w zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną. Czy zawarte są wszystkie niezbędne informację, czy musisz o coś dopytać bądź potwierdzić?

Email powinien się składać z:

Dear Ms. Smith,

Thank you for your consideration and the invitation to interview for the __________ (job title) role at __________ (company name) Company.

I am available on __________ (day, date, month, at time am / pm.) and I look forward to meeting with you to discuss this position in more detail.

Please let me know if I can provide any additional information prior to our meeting.

Sincerely,
Michał Nowicki

W przypadku gdy data interview jest podana, trzeba potwierdzić czy nam pasuje bądź zasugerować inny dzień:

Dear Mr. Jones,

Thank you very much for the invitation to interview for the __________ (job title) position. I am definitely interested in learning more about this opportunity, and I look forward to our virtual meeting on Monday, the 13th, at 9:00 AM.

Jeśli brakuje daty interview:

The best times for me to attend this interview are: (date and time) or, if that is unavailable, (date and time). Let me know which date is best for you.

Najlepszym terminem dla mnie, aby wziąć udział w tej rozmowie kwalifikacyjnej jest: (data i godzina) lub, jeśli to jest niemożliwe, (data i godzina). Proszę dać mi znać, który termin jest dla Pana najlepszy.

 

Zanim wyślesz odpowiedź mailowa na zaproszenie na interview, sprawdź, czy nie ma błędów

Przed wysłaniem odpowiedzi na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną za pośrednictwem poczty elektronicznej, pamiętaj, aby przeczytać swoją wiadomość, w celu poprawienia ewentualnych błędów. Warto przeczytać email na głos i wrzucić do jednego z programów sprawdzających błędy by wyłapać literówki.

 


Napisanie podziękowania za

Napisanie podziękowania za zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to było kiedyś moje zadanie domowe. Mimo, że nauczycielka wymagała bardziej rozbudowanej formy, to zastanowiła mnie jedna rzecz. Przecież właśnie tego typu emaile powinny być jasne i zwięzłe. Wiem, że uczymy się języka angielskiego, więc pisząc więcej użyje się więcej konstrukcji gramatycznych czy wyrażeń, ale właśnie w tym zadaniu domowym brakowało mi tej informacji o klarowności i zwięzłości tego typu odpowiedzi.