Jak studiować za darmo w USA

Witam, jak podaje strona: http://www.naharvard.pl/wsparcie-finansowe-z-uczelni.html

w USA można za darmo studiować. Oto info:

Wbrew obiegowej opinii by studiować na najlepszych uczelniach w Stanach Zjednoczonych wcale nie trzeba być bogatym. W niektórych przypadkach nie trzeba nawet otrzymać stypendium ani brać kredytu - Twoje studia może sfinansować uczelnia.

Rekrutacja need-blind

Wiele czołowych amerykańskich uczelni stosuje tak zwaną rekrutację need-blind. Polega ona na tym, że aplikacje rozpatrywane są wyłącznie pod kątem merytorycznym, a kwestie finansowe – to czy kandydata stać na studiowanie, na tym etapie w ogóle nie są brane pod uwagę.
Finansowanie need-based

Sprawy finansowe rozpatrywane są dopiero po zakwalifikowaniu kandydata na studia i tutaj stosuje się zasadę need-based. Oznacza to, że wsparcie finansowe uzależnione jest od indywidualnych potrzeb studenta.
Wsparcie z uczelni

W praktyce, jeśli dochód jego gospodarstwa domowego przekracza dany pułap, to musi opłacić czesne za studia, jeśli nie, to uczelnia pomaga mu je sfinansować. Ponadto uczelnia pomaga sfinansować pozostałe koszty takie jak zakwaterowanie i wyżywienie, a nawet przyznaje „kieszonkowe”. Dlatego studiowanie na najdroższych na świecie uczelniach amerykańskich może paradoksalnie być darmowe! Dla przykładu, studia na Harvardzie są bezpłatne dla dzieci z rodzin, których roczny dochód nie przekracza 60 tys. dolarów. Czyli jeśli Twoja rodzina nie zarabia więcej niż ok. 14 tys. złotych miesięcznie, to możesz studiować na Harvardzie zupełnie za darmo!

Większość uczelni oferuje pełne wsparcie finansowe obywatelom amerykańskim, ale osiem uniwersytetów wspiera na tych samych zasadach również studentów międzynarodowych.

Są to:

* Massachusetts Institute of Technology (MIT)
* Harvard University in Massachusetts
* Princeton University in New Jersey
* Yale University in Connecticut
* Williams College in Massachusetts
* Middlebury College in Vermont
* Dartmouth College in New Hampshire
* Amherst College in Massachusetts

Jak wejdziecie na stronę, z której skopiowałam tekst, będziecie mieć więcej infa + linki do uczelni.