IELTS - plan przygotowania

Witajcie,

Za 2-3 miesiące zamierzam przystąpić do egzaminu IELTS (general), który muszę zdać na min 7.0 z każdego działu. Wcześniej nie miałem żadnej styczności z tym egzaminem, czytałem tylko że ma on specyficzną formę i jest to bardziej test na inteligencję niż test ze znajomości języka angielskiego (nie sprawdza gramatyki). Zaopatrzyłem się w następujące pomoce naukowe z Cambridge:

-New Insight into IELTS
-Testy 1-9 (każda książka ma po 4 testy)
-Vocabulary for IELTS
-Grammar for IELTS

I tutaj moje pytanie do osób, które miały styczność z tym egzaminem. Skupić się tylko na podręczniku i rozwiązywaniu przykładowych testów czy poświęcić też czas na słownictwo i gramatykę? Czasu nie mam za dużo, uczyć chcę się codziennie i muszę jakoś rozplanować to wszystko. Materiałów mam dużo, pytanie tylko czy wszystkie z nich są warte uwagi i czy starczy czasu by przerobić to wszystko.

pozdrawiam


ielts jest prosty, choc 7.0

ielts jest prosty, choc 7.0 to calkiem wysoki wynik. widac ze idziesz na jakis konkretny kierunek studiow ;) bo czesto i 6.0 starcza.

co do nauki, ja sie uczylem robiac po prostu testy do ielts, a slowka i gramatyke uczylem sie wtedy jak w cwiczeniu nie wiedzialem jak cos zrobic. czyli nie robilem jakby osobno po kolei gramy. zdajac ielts na pewno masz poziom minimum FCE, a pewnie i CAE, wiec zakladam ze to tylko jakby powtorka. pamietaj ze ielts jest jednak inny od tych egzaminow, i najlepsza technika nauki to opanowac schemat egzaminu. czyli rob na maxa przykladowe testy z poprzednich lat (na czas - jakbys normalnie zdawal)