Angielski akcent

Hej, co sadzicie o angielskim akcencie? jaki jest wasz ulubiony? mi sie wydaje iz najbardziej przypadl mi do gustu irlandzki, szczegolnie jak widzialam film z bradem pittem, gdzie gra jakiegos teroryste z IRA. sposob w jaki mowi ten irlandzyk jest po prostu rewelacyjny. da sie tego nauczyc?


pomoc w zakwalifikowaniu akcentu

http://www.youtube.com/watch?v=TGvbJyw1gz0

Czy to jest RP? Nie jestem pewna, a muszę wybrać właśnie w RP.

Ciekawe zestawienie 21

Ciekawe zestawienie 21 akcentów, wykonane przez jedną osobę

A może by stworzyć osobny

A może by stworzyć osobny dział na stronie dotyczący dialektów i gwary, z przykładami jak się mówi w USA, UK, Kanadzie itd? Sam chętnie bym usłyszał różnicę.

Właśnie znalazłem, taka

Właśnie znalazłem, taka mała parodia ale możecie zobaczyć różnicę między akcentami ;)

Hej, jak można nie

Hej, jak można nie wspomnieć filmu Love Actually w dyskusji o akcentach. Jest tam wiele róznych brytyjskich, pomijam Hugo Granta bo jego jest beznadziejny, ale ta chuda angielska, ma swietny akcent.

Hej, Brad Pitt nie jest

Hej, Brad Pitt nie jest Irlandczykiem, tylko Amerykaninem. Musiał się nauczyć akcentu do roli w filmie, co według mnie wyszło mu świetnie, choć wiele osób twierdzi iż jego irlandzki akcent jest beznadziejny i w ogóle nie brzmi jak Irlandczyk. Ja sam uwielbiam silne i przesadzone akcenty, jak np Emily z Przyjaciół (Friends) - czyli Angielka która brała ślub z Rossem. Jakby ktoś nie wiedział o kogo chodzi, to proszę - poniżej filmik z nią:

Zobaczcie też na diablicę z filmu Bedazzled - Elizabeth Hurley - doskonały, cudowny i very posh akcent ;) Niestety filmy na youtubie mają wyciszony głos ze względu na prawa autorskie do ścieżki więc nie zamieszczam linku, ale przecież każdy widział ten film ;)