Egzamin gimnazjalny z angielskiego - podstawe informacje

W roku szkolnym 2008/2009 po raz pierwszy odbędzie się egzamin gimnazjalny z języka obcego. Uczeń zdaje ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Większość uczniów będzie zatem zdawała język angielski. Egzamin będzie trwał 90 minut (dyslektycy mogą pisać o 45 minut dłużej). Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie CKE egzamin składać się będzie z trzech głównych części:
-odbiór tekstu słuchanego (10p)
-odbiór tekstu czytanego (20p)
-reagowanie językowe (20p).
Maksymalnie uczeń może uzyskać 50 punktów. Nie będą przyznawane połówki punktu. Poziom egzaminu jest określany jako A2 z nielicznymi elementami B1.
Standardy wymagań egzaminacyjnych przedstawione na stronie CKE:
I ODBIÓR TEKSTU SŁUCHANEGO
Uczeń:
-określa główną myśl tekstu,
-określa kontekst sytuacyjny,
-stwierdza, czy tekst zawiera określone informacje; wyszukuje lub selekcjonuje informacje.
II ODBIÓR TEKSTU CZYTANEGO
Uczeń:
-określa główną myśl tekstu,
-określa główne myśli poszczególnych części tekstu,
-określa związki między poszczególnymi częściami tekstu,
-określa kontekst sytuacyjny,
-określa intencje nadawcy,
-stwierdza, czy tekst zawiera określone informacje, wyszukuje lub selekcjonuje informacje.
III REAGOWANIE JĘZYKOWE
Uczeń:
-właściwie reaguje językowo w określonych kontekstach sytuacyjnych, w szczególności w celu uzyskania, udzielenia, przekazania lub odmowy udzielenia informacji, rozpoczęcia, podtrzymania i zakończenia rozmowy,
-rozpoznaje i poprawnie stosuje struktury leksykalno-gramatyczne niezbędne do skutecznej komunikacji,
-przetwarza treści tekstu przeczytanego w języku polskim lub treści przedstawione na obrazku i wyraża ję w języku obcym.


Comments

zauważ, iż jest określony

zauważ, iż jest określony poziom A2. Więc wiesz co masz się z niego spodziewać. Poza tym równie dobrze możesz powiedzieć od teście humanistycznym czy przyrodniczym.
Nie nazywaj się królikiem doświadczalnym, bo nie masz powodów. To była tylko kwestia czasu kiedy wprowadzą dodatkowy test z języka. Na maturze też będziesz musiała taki pisać, a dzięki temu może uda się nasze szanowne grono pedagogów językowych zmusić do pracy, gdyż nauka języków w tym kraju wygląda fatalnie.
Według mnie powinnaś się cieszyć.

zgadzam sie w calej

zgadzam sie w calej rozciągłosci- powinnas sie cieszyc, kiedys nie bylo takiego systemu i mielismy cale pokolenia "kalek" jezykowych:(

Co do testu

Akurat ja będe takim królikiem doświadczalnym ze bede pierwszym rocznikiem ktory bedzie zdawl test z angola  sa 2 mozliwosci: albo test bedzie strrrrasznie trudny jak matura albo banalny dla dzieci;) bo albo uwazaja nas za kujonow albo za dzieci ktore sie dopiero ucza jezyka...  ktore wolicie?

ja piszę z rozszeżonego i

ja piszę z rozszeżonego i podstawowego naraz ;]