6 korzyści płynących z nauki języka angielskiego online

Bez względu na to, jakie było twoje noworoczne postanowienie w tym roku, prawdopodobnie nie wiązało się ono z pobytem w domu przez cały dzień. Dla wielu z nas plany uległy nie tyle co małej zmianie, ale kompletnej reorganizacji. Mając więcej czasu w domu, szukamy czegoś nowego do zrobienia. Dlaczego więc by nie zdecydować się na podszkolenie swojego poziomu językowego?

Szkoły i akademie językowe na całym świecie zamknęły swoje podwoje, ale dobra wiadomość jest taka - my wciąż jesteśmy gotowi uczyć, dostępni 24h na dobę, z każdego miejsca na świecie!

Prawdę mówiąc, dla serwisów takie jak nasz, nastały złote czasy. Mamy coraz więcej nowych użytkowników, kórzy trafiają na E-angielski.com z polecenia nauczyciela angielskiego albo korepetytora, bądź po prostu z wyszukiwarki Google.

Czy warto uczyć się angielskiego online? Oto sześć korzyści płynących z nauki języka angielskiego online, o których być może wcześniej nie myśleliście.

Komfortowa nauka we własnym domu

Kilka miesięcy temu wrzuciliśmy post na naszym fanpage z zapytaniem "Jaki jest twój ulubiony strój do nauki w czasie kwarantanny?" Większość odpowiedzi, to oczywiście piżdzama, i o ile nie wierzymy, że ktoś chodzi cały dzień w stroju do spania, to jednak udział w lekcjach online nie wymaga przebierania się czy strojenia na zajęcia. Jedną z największych zalet nauki angielskiego online jest to, że można to zrobić z komfortu własnego domu. W wygodnym stroju, w wygodnym fotelu. Czy to będzie garnitur na miarę czy dres - to już zależy tylko od Was!

Polecamy spędzić trochę czasu na tworzeniu przestrzeni do nauki w domu, która będzie dla Ciebie inspiracją. Na przykład, możesz usiąść przy oknie, włączyć jakąś cichą muzykę lub przytulić się pod kocem.

Pamiętaj, że w trakcie nauki online - nikt Ci nie przeszkadza. Nikt cię nie rozprasza, nie pokazuje śmiesznych kotków, tak więc spędzasz czas na nauce znacznie efektywniej. Mniej, a więcej, chciałoby się powiedzieć.

Możesz korzystać z kilku zasobów jednocześnie

Zajęcia online, z definicji, odbywają się przed komputerem lub tabletem - i jest wiele sposobów, aby z tego skorzystać. Na przykład, gdy w czytanym przez ciebie artykule po angielsku pojawia się jakieś nazwisko, miejsce lub wyrażenie, o którym nie słyszałeś, możesz to wyguglować, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli nie ma akurat wyjaśnionego danego słowa - odpalasz słownik internetowy i sprawdzasz. Możesz otworzyć kilka zakładek i przeglądać zdjęcia i filmy z danego tematu, aby lepiej go zapamiętać. W każdej chwili podczas nauki możesz sprawdzić definicje, synonimy i reguły gramatyczne. W większości naszych artykułów znajdują się odnośniki do materiałów omawiających dane zagadnienie w sposób bardziej szczegółowy. Wystarczy kliknąć i zapoznać się z danym tematem.

Możesz też skorzystać z innych narzędzi internetowych, np: zachęcamy do korzystania ze świetnego słownika diki.pl czy wikipedii pisanej w Simple English, czyli uproszczonym angielskim. Dzięki temu uczniom języka angielskiego jest znacznie łatwiej zrozumieć opisywany temat.

Korzystanie z kilku zasobów jest doskonałym sposobem na zwiększenie efektywności nauki i jest jedną z najważniejszych korzyści płynących z nauki języka angielskiego online.

Możesz poprawić wszystkie cztery umiejętności

Istnieje wiele sposobów na ćwiczenie i doskonalenie umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania online.

Mówienie po angielsku

Za pomocą połączeń wideo można prowadzić rozmowy na żywo, tak jak w klasie fizycznej. Polecamy zorganizowanie rozmowy w języku angielskim z kolegami i koleżankami z klasy na popularnych aplikacjach do prowadzenia wideokonferencji, takich jak Zoom czy Webex. Możesz również skorzystać z Google Hangouts, który pozwala na dołączanie napisów na żywo, co ułatwia wzajemne zrozumienie.

Na stronie E-angielski.com znajduje się wiele ogłoszeń korepetytorów czy szkół organizujących lekcje przez Skype, ale jedną z możliwości jest również napisanie postu na forum, że poszukujemy chętnych do popisania czy pogadania po angielsku. Chętnych jest wielu, jako że wspólne konwersacje pomagają w przezwyciężeniu strachu przed mówieniem. Warto też odwiedzić dział dialogi po angielsku, gdzie znajdziecie kilkadziesiąt przykładowych konwersacji czy dialogów w języku angielskim.

Słuchanie angielskiego

Możesz ćwiczyć swoje rozumienie ze słuchu dzięki zamieszczonym u nas podcastom w języku angielskim czy kursom angielskiego w mp3. Możesz też ogląda filmy na YouTube czy TED.com. Pamiętaj, aby skorzystać z napisów i transkryptów na tych stronach, ponieważ zazwyczaj skierowane są dla osób na wyższym poziomie zaawansowania i początkujący mogą mieć znaczne problemy w identyfikacji nowych słów i zrozumienia co mówi rozmówca.

Czytanie po angielsku

Poprawa umiejętności czytania i wzbogacenie słownictwa nie może być łatwiejsza dzięki artykułom po angielsku, które można u nas znaleźć. Jeśli poznasz już wszystkie wypracowania po angielsku, opowiadania - zapraszamy do działu z literaturą klasyczną w oryginale czy po prostu do ściągnięcia ebooków.

Niektóre artykuły zawierają rówież pytania kontrolne, sprawdzające zrozumienie tekstu, nagrania lektora czy po prostu wyjaśnienie trudniejszych słówek.

Pisanie w języku angielskim

Pisanie jest również łatwe do wykonania - możesz prowadzić swój własny blog w języku angielskim czy napisać tekst na forum z prośbą o sprawdzenie. Oczywiście nie wykorzystuj tego do "darmowego odraniania lekcji za ciebie". Nasza społeczność chętnie pomoga, ale nigdy nie wyręcza.

Warto zainstalować sobie Grammarly, czyli rozszerzenie przeglądarki, które działa jak automatyczny sprawdzacz pisowni. A jeśli szukasz bardziej zaawansowanego narzędzia do pisania cyfrowego, wypróbuj aplikację Hemingway: nie tylko wskazuje ona błędy, ale także pomaga poprawić pisownię.

Możesz wziąć udział w angażujących, interaktywnych lekcjach

Ponieważ technologia przenika nasze życie, nie brakuje cyfrowych narzędzi, które mogą uprzyjemnić zajęcia online. Wiele lekcji odbywa się obecnie na interaktywnych platformach stworzonych do nauki. Dotyczy to nie tylko naszego serwisu do nauki języka angielskiego, ale większości lekcji w zwykłych szkołach.

Wracając jednak do E-angielski.com. Znajdziesz tu czaty, gdzie uczniowie mogą rozmawiać ze sobą, interaktywne tablice, quizy testy z angielskiego, dzięki którym sprawdzisz swój poziom znajomości danego zagadnienia gramatycznego.

Często okazuje się, że lekcje online mogą być bardziej wciągające niż wykłady w klasie ze względu na różne narzędzia, które mamy do dyspozycji.

Poczuj spełnienie i samorealizację

Czy kiedykolwiek czułeś się winny, że nie jesteś produktywny lub wydajny? Podczas lockdownu, kiedy wielu z nas nie jest w stanie zajmować się swoimi codziennymi sprawami, łatwo jest stracić poczucie spełnienia i motywacji. Wiele osób wpada w depresję czy pernamentną nudę.

Rozpoczęcie kursu angielskiego online może być świetnym sposobem, aby mieć coś do zrobienia, zająć swój umysł i zainwestować w swoją przyszłość.

Możesz poznawać nowych ludzi i łączyć się ze społecznością internetową

Zdystansowanie społeczne może być trudne dla dobrego samopoczucia emocjonalnego. Ludzie rozwinęli się w społeczeństwo i nie lubimy być odizolowani od innych. Podczas gdy rozmowy online nigdy nie zastąpią kontaktów twarzą w twarz, to jednak rozmowy online stanowią pewną odskocznie od codziennej rutyny i są wskazane dla zdrowia psychicznego.

Nauka angielskiego online w grupach to świetny sposób na poznanie nowych ludzi, którzy przecież również siedzą w domu i starają się poprawić swoje umiejętności językowe oraz odnaleźć poczucie wspólnoty online. Jeśli nie chcesz korzystać z naszego forum - zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, śledzony przez ponad 30000 ludzi. Skomentuj wpis, podziel się swoim doświadczeniem, a na pewno ktoś odpisze. Wystarczy zainicjować rozmowę, a dalej potoczy się już własnym życiem.